Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio
Forum dyskusyjne - www.Estradowiec.pl

Zasilanie - System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?

annandmusic - 2017-01-31, 19:02
Temat postu: System bezprzewodowy z odbiornikiem zasilanym bateryjnie?
Witam,

potrzebuję pomocy w temacie systemów bezprzewodowych.

Gram w zespole muzyki średniowiecznej. W środowisku rekonstrukcyjnym fajnie być jak najbardziej true historical, więc dobrze, by sprzęt nagłośnieniowy był odpowiednio ukryty np. gdy gramy w wiosce historycznej. Mamy zatem wzmacniacz Rolanda na baterie, który chowamy w koszu (na baterie, bo nie zawsze na tego typu eventach jest dostęp do prądu). W tym roku chcielibyśmy w zespole wykorzystać mój wokal, a przy tym nie stawiać przede mną statywu z mikrofonem, dlatego potrzebny jest nam system bezprzewodowy z mikrofonem nagłownym. Problem w tym, że odbiorniki w takich systemach potrzebują zasilania sieciowego, a nie znalazłam żadnych systemów z odbiornikiem na baterie (no może coś takiego tylko http://www.audio-technica...06c310ed826ec4/ , ale to jest dedykowane dla filmowców do kamer, więc nie wiem, czy dałby sobie radę z wokalem na scenie).
Pytanie: czy znacie jakieś systemy z odbiornikiem na baterie? Albo może macie jakiś pomysł, jak inaczej zasilić taki odbiornik (agregat odpada, za ciężki - poruszamy się często pociągami)?

Z góry dziękuję

Ania

wieslawb - 2017-02-01, 21:29

Ale każdy zasilacz można zastąpić baterią.
Odbiorniki w większości chodzą na 12V, więc aku kilka Ah i podziała jakiś czas.