Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

 Ogłoszenie 
Eventroom.pl

 
   
 
Znalezionych wyników: 171
Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowa 18stka B&C
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7822

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2012-06-19, 15:27   Temat: Nowa 18stka B&C
IPAL to sensor wychyłu. Wymaga programowania właściwości do stosownego urządzenia przetwarzającego sygnał. Subwoofery Coda Audio seri SC mają takie sensory, podobnie z SB28 od l-acoustics i wieloma innymi markami.
  Temat: koaksjalny w tubie
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8848

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2012-04-25, 11:15   Temat: koaksjalny w tubie
czasowo pewnie tak, ale trudno będzie Ci zbudować taki układ gdzie długość koaksjalnie umieszczonych tub HF i MF jest taka sama. Inna rzecz, że umieszczając tubę HF w tubie MF redukujesz powierzchnie poszczególnych segmentow tej drugiej i wymuszasz tym samy większe gabaryty czoła oraz zwiększasz rozbieżność ścianek hornu MF.
  Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 28132

PostForum: Nagłośnienie   Wysłany: 2012-03-04, 17:26   Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
Teoria mówi, iż z racji podwojenia powierzchni drgającej zyskuje się 3dB a z racji podwojenia mocy kolejne 3dB, jeśli chodzi o SPL Max. Łącznie jest to 6dB wzrostu SPL w porównaniu do do pojedynczego głośnika.

Układ push-pull jest zgodny fazowo. Podobnie układ izobaryczny.
  Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 28132

PostForum: Nagłośnienie   Wysłany: 2012-02-20, 19:51   Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
Krzyśku, ale za bardzo uogólniasz. Masa drgająca sama z siebie nie determinuje odpowiedzi impulsowej. Jest to wynik złożenia się wielu elementów takich jak masa drgająca, siła tą masę pobudzająca i zastosowany rodzaj obudowy, która stanowi nasz filtr (a jak wiadomo filtry wprowadzają opóźnienie grupowe, niezależnie czy to obudowa czy ten z korektora) oraz otoczenie. Osobiście znam wiele głośników małomembranowych, które są "mulatorami" . Więc nie brałbym za pewnik , jakoby mała membrana była zawsze żwawsza, zakładając że miałaby choć podobny performance w dolnych rejestrach. Mowa jest przede wszystkim o tym w przypadku paczek dla instrumentalistów-basistów, ale zauważcie, że żadna taka paka nie schodzi nisko (naprawdę, nie na papierze!).
Co do efektywności BP6 to prawdą jest jakoby za pomocą zawężania pasma użytecznego osiągało się większą skuteczność. I to jest właśnie podstawowa zaleta tego typu obudowy. Po co tracić energię na przetwarzanie nieużywanego pasma?! lepiej ją skupic w interesującym nas obszarze! Dodatkową zaletą BP jest redukcja zniekształceń typowych dla obudów, gdzie (w dużym uproszczeniu) widoczny jest głośnik, co jest po części wynikiem lepszego obciążenia membrany jak i odfiltrowania f leżących poza zakreem użytecznym.

[ Dodano: 2012-02-20, 19:53 ]
Co do tego, jaki filtr użyć to raczej nie ma na to prostej recepty, jedne mają łagodniejsze kolano, inne ostrzejsze, różnią się też amplitudą, jak np. Butterworth, który w punkcie odcięcia ma -3dB a nie -6dB jak L-R, różnią się też przebiegiem fazy. Użycie danego filtra uzależniałbym raczej od właściwości zestawu głośnikowego.
  Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 28132

PostForum: Nagłośnienie   Wysłany: 2012-02-20, 16:37   Temat: db TECHNOLOGIES SUB 05 D oraz THE BOX TA18
Player napisał/a:
Zatem jak to jest z tym group delay band-passów względem bass-reflexu?

Takich rzeczy jako takich się nie skoryguje, ponieważ opóźnienie grupowe rózne jest dla różnych częstotliwości. Opóźnić można sąsiadujące drogi w taki sposób, by f w punkcie podziału były zgodne czasowo. Bassreflex również ma opóźnienie grupowe, czasami mniejsze, czasami większe niz BP, zależnie od stopnia realności projektu. Przy BP bardzo istotne jest użycie zestawu głośnikowego we właściwym wycinku pasma.
  Temat: koaksjalny w tubie
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8848

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2012-02-20, 16:17   Temat: koaksjalny w tubie
Z literatury, którą znam wynika, iż nie. Duże horny redukują znacząco górny zakres, to choćby jeden z problemów. Prościej zrobić koaksjalną paczkę, w której driver z tubą stanowi osobny przetwornik, jednakże umieszczony w osi tubowego woofera. Czyli standardzik.
  Temat: BR szczelinowy
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 21931

PostForum: Własne konstrukcje   Wysłany: 2011-09-28, 11:59   Temat: BR szczelinowy
kształt portu ma marginalne znaczenie. W dużym uproszczeniu istotna jest jego powierzchnia i długość. Tak jak pisał Kamil G., przybliżenie portu do którejś ze ścian powoduje obniżenie rzeczywistej fb, obniżając jego dobroć. W dużym uproszczeniu jest to dobre rozwiązanie na zmniejszenie rozmiarów obudowy, gdyż fizycznie port nie musi byc aż tak duży (długi), jak musiałby być, gdyby w jego pobliżu nie bylo żadnych ścian.
  Temat: Bayor Audio MLA123
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 60619

PostForum: Własne konstrukcje   Wysłany: 2011-07-12, 14:16   Temat: Bayor Audio MLA123
stageman napisał/a:
OK AlfonsoRodeo - przekonales mnie. Twoja paczka jest rzeczywiscie bezwzglednie najlepsza na rynku a konkurencja jest faktycznie daleko w tyle... A jesli sie pytasz czego sie domagam, to Ci powiem, ze elementarnej pokory - tylko tyle. Megalomania musi byc poparta jakimis porownaniami/testami. Niekoniecznie "slepymi".


Ja Ciebie nie chcę przekonywać. Już próbowałem. Skutecznie mnie od tego odwiodłeś swoją niechęcią i wszechwiedzą. Dla mnie wystarczy, że każdy, który się u nas zjawia i słucha tej paczki jest do tego przekonany, szczególnie w kontekście porównania z posiadanymi przez siebie zestawami. Ty taki nie będziesz dla zasady.
Pokory brakuje Tobie, Kolego Szanowny. Oczekujesz czegoś od innych, zacznij od siebie, nie obrażając przy tym wszystkich, którzy mają inne niż Twoje zdanie. To jest właśnie wyraz megalomanii Twojej, nie mojej, bo ja znam swoją realną wartość a nie przesadzoną.
  Temat: Podłączenie zestawu JBL
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 14968

PostForum: Nagłośnienie   Wysłany: 2011-07-02, 18:49   Temat: Podłączenie zestawu JBL
Jesli masz możliwość, to przesuń sobie punkt podziału na zwrotnicy (nie wiem co u ciebie znaczy X-over) w okolice 80Hz i niech ta satelita będzie odcięta od dołu. Unikniesz w ten sposób sporej ilości brudu a i pozwolisz tym 12-tkom przeżyć trochę dłuższy czas.
  Temat: Mikrofon bezprz. dobry i riderowy.
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17827

PostForum: Mikrofony   Wysłany: 2011-03-07, 18:29   Temat: Re: Mikrofon bezprz. dobry i riderowy.
fohal napisał/a:
Potrzebuję na sezon kupić mikrofon bezprzewodowy do wokalu, oczywiście riderowy.Może slx sm58 lub zenka e135 albo innego dynamicznego.Może być innych firm niż powyższe.Kasa to około 2,5k. Będe wdzięczny za propozycje.


Do śpiewania trudno użyć EW135, ale ostatecznie da rady. Naczelną wadą tego mikrofonu i jemu podobnych jest to, że szeleści i w porównaniu do SM58 ma trudności z przebijaniem się w miksie. Jeszcze gorzej jest z mikrofonami typu Neumann KMS105 - do mówienia jest super, dopoezji śpiewanej też, ale do rocka czy solidnego popu się nie nadaje.
Najbezpieczniejszą opcją jest coś z gową SM58, SLX riderowy raczej nie jest (choć nie spotkałem się z sytuacją odmowy pracy na tym mikrofonie), ale co innego UHF-R czy ULX, ale to duża kasa... Sennheiser wychodzi taniej i ma rewelacyjną transmisję, ale wkładki są dość kiepskie w moim odczuciu, dopiero 865 (system *35) oferuje przyzwoity dzwięk, ale to nadal nie to. Co do Shure BETA to często jest to nietrafiony wybór. Głównie z racji naczelnego narodowego problemu w postaci tak skonstruowanego aparatu mowy oraz języka polskiego, w którym zawartość wszystkich syczących zgłosek, sybilantów jest tak duża, że dodatkowe wzmocnienie tego zakresu mikrofone z podbitą górą nierzadko powoduje wrażenie, że konferansjer czy wokalista ma wadę wymowy lub ktoś wpuścić trzmiela między szyby. Oczywiście są od tego odstępstwa - niektórzy mają ciemny, pozbawiony góry głos - im taki mikrofon się dobrze spisze.
  Temat: Avo Pearl Tiger - shape generator
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5617

PostForum: Efekty wizualne   Wysłany: 2010-11-25, 22:01   Temat: Avo Pearl Tiger - shape generator
Ja używam Pearl 2008. Część efektów może nie działać z prostej przyczyny - shape generator zawiera wszelkie możliwe efekty na większość urządzeń - jesli coś nie działa, to ozacza to, że M500 nie posiada danej funkcji w ogóle. Dlatego efekty typu CYAN shake nie będzą działały, bo M500 nie posiada systemu CMY do tworzenia kolorów a jedynie 2 tarcze ze stałymi dichroikami. Zadziałają natomiast efekty na irys, pryzmę, dimmer, shutter, kolor, focus etc. Analogicznie, nie wykonasz efektów na Cyan, Magentę czy Yellow na ledach z systemem RGB, RGBA, czy RGBAW. Po prostu należy mieć świadomość jakie funkcje posiadają nasze urządzenia i na tej podstawie dobierać z generatora efekty.
Jakich efektów poszukujesz? Wystarczy, że na playbacki zapiszesz podstawowe ruchy:1-tilt swing, 2 pan swing, 3 circle a dalszych zmian dokonujesz po przełączeniu konsoletki w tryb TAKE OVER (pierwszy od góry przycisk po prawej przy wyświetlarce, kluczyk w pozycję PLAYBACK) - wtedy z palet wybierasz zaprogramowane wcześniej kolory, goba, pryzmy, pozycje etc. przy pomocy przycisków PALETTE pod potencjometrami HTP (potencjometry górne). Zaletą takiego nastawu jest możliwość uzyskania nieporównywalnie większej liczby efektów niż programując na playbacki zawierające wszystko nastawy.
  Temat: Set na plenery i duże sale.
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 27439

PostForum: Nagłośnienie   Wysłany: 2010-11-11, 18:32   Temat: Set na plenery i duże sale.
SynQ Digit
  Temat: Nagłośnienie fortepianu
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17155

PostForum: Mikrofony   Wysłany: 2010-10-13, 14:38   Temat: Nagłośnienie fortepianu
ja bym tam najbardziej optował za opcją ciastka. Wielokrotnie na dżoba filharmonijnych tak stawialiśmy ATM350 i było bardzo dobrze. Fala stojąca ma największą energię na środku struny, to i chyba dobrze jest takm to mikrofonować chyba.
Jak podpowiadam mi HansKloss, to w jednym z pierwszych LiveSoundów był obszerny artykuł odnośnie metod i uzyskiwanych efektów zależnie od ozycji i ilości użytych majków.
Jak ktoś chce być ultra pro, to polecam Earthworks Piano Mic za jedyne 14000 netto :mrgreen:
  Temat: Dynacord Cobra 4
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 36787

PostForum: Zakupy, inwestycje   Wysłany: 2010-10-08, 20:11   Temat: Dynacord Cobra 4
zaręczam, że z samych FAR będzie lepiej, bo tam każde pasmo tworzy wstęga głośników a nie wstęga, wstęga i punkt.
  Temat: miły zestawik czy warto ?
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 19747

PostForum: Zakupy, inwestycje   Wysłany: 2010-09-30, 11:32   Temat: miły zestawik czy warto ?
Ja moge powiedzieć coś więcej o tych szafkach.

Satelita gra od 50Hz bez problemu, jest wykonana w całości ze sklejki, złącza NL4 neutrik, gniazdo statywu, uchwyty uznanego producenta światoweo etc.
Subwoofer to bandpass, który ma gra z 18PS76 od 37Hz (-10dB) z pasmem użytecznym do 140Hz max., skutecznością 102dB/1W/1m @100Hz.
Gra to mocno, nawet i w niedużym plenerze, basu z pewnością będzie przyzwoicie dużo, szczególnie względem klasycznych bassreflexów, które z podobnym głośnikiem zagrają SPL Max conajmniej o 6dB niższym.

Pozdrawiam
  Temat: Gdzie naprawić głośniki
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4675

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2010-08-05, 17:14   Temat: Gdzie naprawić głośniki
pytaj w arcadeaudio o zestawy naprawcze. Zamontować możemy my u siebiw serwisie.
  Temat: Prośba o porównanie pomiarów.
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4825

PostForum: Projektuję   Wysłany: 2010-06-09, 10:44   Temat: Prośba o porównanie pomiarów.
A czym robisz te pomiary, za pomocą Speaker Workshop?
Jeśli mierzysz zestaw ze zwrotnica, to musisz wziąć pod uwagę kila podstawowych spraw:
1) driver i midbass nie mają tego samego czasu dotarcia z racji różnej odległości względem mikrofonu pomiarowego
2) filtry zwrotnicy wprowadzają przesunięcie fazowe.

Pomiar w osi wyszedł całkiem akceptowalnie, bo odchyłki sięgają +/-4dB.

Gdybyś korzystał z proceesora głośnikowego, tą różnicę czasu dotarcia pomiędzy driverem a midbassem mógłbyś zniwelować po prostu dodając opóźnienie do midbassu.
  Temat: Prośba o porównanie pomiarów.
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4825

PostForum: Projektuję   Wysłany: 2010-06-08, 19:47   Temat: Prośba o porównanie pomiarów.
Witam

Nie rozumiem pytania do czego miałyby byc akceptowalne.
ina sprawa, że sam dobór odległości najprawdopodobniej jest nietrafiony. Skąd taki pomysł? Standardowo wykonuje się go z 1m od ustroju , w którym umieszczone są przetworniki. Przy zespołach głośników robi się i z większej odległości, ale i tak odnosi się to do 1m.
Czemu o tym wspominam? Przede wszystkim dlatego, że im dalej od głośnika jesteś, tym mniej dźwięku bezpośredniego a więcej fal odbitych. Efektem tego jest zaburzenie ch-ki poprzez albo zsumowanie pewnych f albo ich stłumienie lub zupełną kancelację. przybliż sobie ten mikrofon bliżej a ściany pomieszczenia wzdłuż osi głośnik-mikrofon wysłoń kotarami, wyłóż kołdrami, poduszkami etc. lub czymkolwiek co masz (nierównomierne powierzchnie od właściwościach absorbujących). Umieść też mikrofon zupełnie w osi i powtórz procedurę pomiarową.
  Temat: Co ten wykres oznacza?
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 14740

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2010-06-02, 11:14   Temat: Co ten wykres oznacza?
proton, ale jak zauważyłeś, na rysunku equalizowany jest obszar 2/3 oktawy (Q=2), więc nie jest to podbijanie jedynie fb a również sporego zakresu powyżej (poniżej atakuje subsonic). To o czym mówisz moze być realizowane za pomocą dynamicznego eq (lub eq wpiętego jako sidechain kompresora/limitera), ktory przy kreślonym poziomie redukuje poziom wybranego zakresu f. Takich procedur nie specyfikuje jednak dostawca rysunku obudowy typu DIY, a jest raczej domeną kompletnych systemów z dedykowanym procesorem.
Inna rzecz, że dobry system musi przenosić liniowo, więc podbijanie f z okolic strojenia a tłumienie powyżej i poniżej tego nie daje. A o estetyce wzmożonego rezonansu jakiejś f już chyba wspominać nie trzeba.

[ Dodano: 2010-06-02, 11:36 ]
Player napisał/a:
Czy ktoś potrafi podać głośnik, z którego można by wycisnąć wręcz opadającą charakterystykę od ok. 35hz


Jest wiele takich współczesnych o bardzo solidnej konstrukcji mechanicznej: BMS 18N840/850/860V, Eighteen Sound 18NLW9600, B&C 18SW115, FaitalPRO 18XL1500 itp.
  Temat: Co ten wykres oznacza?
AlfonsoRodeo

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 14740

PostForum: Głośniki   Wysłany: 2010-06-01, 14:28   Temat: Co ten wykres oznacza?
Z doświadczenia wiem, że w bassreflexie żadna niskostrojona szafa sporych gabarytów nie zagra dużą mocą bez generowania okrutnej ilości zniekształceń. Może te najbardziej współczesne głośniki o Xmax rzędu 20mm na tą wadę nie cierpią, ale reszta może mieć problemy. W kwestii tej szafy na ND9300 z linka protona, to jest to jeden z wielu przykładów szaf o niepowalającej wytrzymałości mocowej przed pojawieniem się zniekształceń. Dobrze odczuł to kiedyś sam Karol, który wykonał sobie swojego czasu szafę z rysunku proponowanego przez B&C. Lepiej szukać rozwiązania w większej ilości szaf lub bardziej złożonych konstrukcjach.
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.


EventRoom.pl