Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przykładowe zestawy nagłaśniające
Pawełakustyk 
Umiem zwijać kable

Nagłośnienie: -
Oświetlenie: brak
Ostrzeżeń:
 8/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 20:12   Przykładowe zestawy nagłaśniające

Witam, dużo się ostatnio pisze o "panu Zbyszku z synem i wujkiem co zagrają za stówkę" :wink: , sam kilkakrotnie miałem propozycję zagrania za 50zł :grin: . Także proponuję w tym temacie przedstawić kilka różnej wielkości i klasy przykładowych zestawów nagłaśniających (powiedzmy od 10kzł do 100kzł) oraz rozsądne stawki za poszczególne imprezy obsłużone na tym sprzęcie, tak aby zobrazować jakie imprezy na jakim sprzęcie można robić tak aby to miało sens. Oraz ile można wziąć za imprezę obsłużoną na danym sprzęcie i ewentualną różnicę w stawce za imprezę nagłośnioną sprzętem A a sprzętem B. Tak aby osoby początkujące też zobaczyły co i jak.

to może na początek, mała firma nagłaśniająca:

Przykładowy zestaw (wartość ok. 55kzł, moc 2x5Kw RMS FOH +4x300w RMS MON):
Góra: 2xKTA212
Bas: 4x SL4000
Końce: T.Amp Pro Line+TA
Mikser: ZED436
Eq Ashly GQX3102
4x M115-300AK
1xXilica XP4080
2xDBX166XS
1xTC M-ONE
4xSM58
4xSM57
1xPGDMK
4xDI20
i reszta tj statywy kable itp.

1: Festyn dla dzieci, dożynki itp, plener do 700 osób
2: Festiwal piosenki dla dzieci, sala max 400 osób
3: dyskoteka, sala do 400 osób, (stawka za samą obsługę, licząc że DJ gra oddzielnie)
4: koncert w sali, (np. reggae, licząc że rider spełniony lub mniej znane kapele jakieś)
5: koncert w plenerze (np. reggae, licząc że rider spełniony lub mniej znane kapele jakieś)

stawka za powyższe imprezy (zakładając że impreza trwa nie więcej niż jeden dzień/stawka za dzień)

1:
2:
3:
4:
5:

??
Ostatnio zmieniony przez Pawełakustyk 2012-08-04, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

szwagier 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 20:20   

Pawełakustyk, jeżeli nie wiesz na ile wycenić swoją pracę, to nie nadajesz się do biznesu...
Swoją drogą - ceny są tak różne, że w głowie się nie mieści i brać pod uwagę trzeba przede wszystkim konkurencję. Co z tego, że wypadałoby zagrać za 10,000zł plener na linijce polaudio, skoro w pobliżu będzie firma z systemem riderowym, np L Acoustics, który dawno się z resztą zwrócił i zrobi tą imprezę za te same pieniądze, w międzyczasie goniąc drugą na drugim systemie.

Przyjdzie Ci do w dodatku taki byznesmen, co dotacje wysokie dostał i zagra gig za przysłowiową złotówkę, żeby wykazać "że coś robi".

1-4: 1500-3000zł w zależności od regionu, konkurencji, transportu, warunków, zagrożeń tj deszcz, śnieg, wichury itd itp
5: takim systemem nie ma co się porywać na plenerowe reggae, pasowałoby mieć po 2 góry na stronę, żeby teren równo okroić. Z resztą po 2 tuby tego typu na stronę to i tak takie plenerowe minimum. Ridera i tak nie spełnisz systemami NAW

Oczywiście napisałem ile "wypadałoby wziąć minimum". Realia są takie, że z reguły kluby robi się w granicach 600-1000zł niezależnie jakich gratów byś nie miał. Chyba że imprezy typowo firmowe, ale wtedy zatrudnia się np taki Eventroom.
Festyn - przyjedzie DJ i zagra za 400zł żeby znajomym zrobić imprezę.
Imprezy dla dzieci - zatrudnią tzw podróbkę Jeżowskiej, często w składzie dwuosobowym + minidysk, która przyjedzie z własnym nagłośnieniem Wharfedale 300W na stronę
Ostatnio zmieniony przez szwagier 2012-08-04, 20:24, w całości zmieniany 2 razy  

Pawełakustyk 
Umiem zwijać kable

Ostrzeżeń:
 8/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 20:31   

Cytat:
Pawełakustyk, jeżeli nie wiesz na ile wycenić swoją pracę
Nie że nie wiem tylko chodziło mi aby zobaczyć co inni zaproponują, tak mniej więcej aby w tym temacie zamieścić kilka przykładowych zestawów, na jakie imprezy starczą i ile można na tym zarobić.

szwagier 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 20:39   

Pawełakustyk, sprzęt który planujesz kupić kalkuluj na zasadzie realiów, a nie przemyśleń tego co ludzie na forum napiszą. Załadujesz się w kredyty, a się okaże że usługa nie chce schodzić...

Ujawnianie cen jest nie fair i prowadzi do niezdrowego dumpingu. Kolejny temat raczej do dojrzewalni. Możemy porozmawiać co najwyżej o tym jak to w Polsce jest źle i niedobrze - choć to już było kilka razy poruszane.

Uczciwe firmy nigdy nie będą miały szans dobrze zagrać małych imprez póki firmy tj STX, Behringer, t.box, Reloop, LDM, będą sprzedawać swoje produkty amatorom dużego pier****ięcia za cenę średniej wieży domowej.

Pawełakustyk 
Umiem zwijać kable

Ostrzeżeń:
 8/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 20:56   

szwagier napisał/a:
będą sprzedawać swoje produkty amatorom dużego pier****ięcia za cenę średniej wieży domowej.
Dokładnie :wink: , ja np. nie zaniżam poziomu rynku i imprezy które miałem okazję obsługiwać robiłem najlepiej jak mogłem, niestety kilka straciłem :twisted: bo ktoś zrobił to samo na kolumnach 2x120w, a dla organizatora najważniejsze było że wziął 1/10 tyle co ja.

szwagier 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 21:20   

Pawełakustyk, na dobrych rynkach można spotkać się z wręcz odwrotnym podejściem. Szuka się tych ekip które są trochę droższe i mają doświadczenie, wraz z referencjami i dobrym sprzętem.

Tyle że względnie dobry rynek nie istnieje...

Ludzi trzeba byłoby nauczyć, że dobre kosztuje. Tylko czy na taką skalę sam związek zawodowy by wystarczył? ...

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2012-08-04, 21:55   

Związek sam nie wystarczy... Zawsze znajdzie się ktoś z poza, który joba zrobi za mniej na czymś tam a tych którzy cenią jakość jest nieporównanie mniej, za mało żeby wystarczyło dla trzymających poziom i chcących zarabiać adekwatnie do dobrze zrobionej roboty.

szwagier 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-04, 22:05   

Tak więc Pawełakustyk ceń się :)
DjDamiano, zostańmy wszyscy freelancerami, a techniką zajmie się Pawełakustyk

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2012-08-05, 00:10   

szwagier napisał/a:
DjDamiano, zostańmy wszyscy freelancerami, a techniką zajmie się Pawełakustyk

Eeeeee ;) a co ja mogę za to że lubię się z gratami tłuc tak samo jak robić imprezę? ;)

HansKloss 
Moderator

Nagłośnienie: OKTA System
Wysłany: 2012-08-06, 12:09   

Za ten set 600 PLN do 1000 PLN netto max. Jeśli o mnie chodzi jako realizatora, na tym ze mną nie popracujesz nawet na dożynkach.

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2012-08-06, 12:19   

Hansie uzasadnij .

Luke15 
Monitorowiec

Nagłośnienie: Dr_Aus
Oświetlenie: 4,5kW
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2012-08-06, 12:58   

Również czekam na uzasadnienie Hansa. Co z tym zestawem jest nie tak, że na dożynki nie wystarczający?

Z realizowaniem jest jak z prowadzeniem auta, nie ważne czym się jedzie, ale jak się tym jedzie - bo dobry realizator lepiej wykręci sztukę na słabszym sprzęcie niżeli słaby na raider'owej linijce.

granat 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2012-08-06, 14:31   

Może dlatego, że NAW - konkurencja.

tjakuszewicz 
Realizator FOH

Nagłośnienie: 4 kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-06, 14:50   

W czym macie problem? Hans jako realizator wie na czym chce pracować i co dla niego jest absolutnym minimum. Tu nie chodzi o to co dobry realizator wyciśnie z gównianego sprzętu.

Jeśli z przyczyn technicznych nie będziecie w stanie zrealizować ridera to będziecie wciskać to co macie argumentując, że ktoś jest świetnym realizatorem i na pewno sobie poradzi? Chyba nie tędy droga...

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2012-08-06, 15:00   

Masz rację , ale myślę że to nie główny powod .

Nie wiem kogo Hans "kręci" ale życie jest życiem i widziałem niejednokrotnie że artyści godzili się na stan " zastany " i grali na tym co było . :razz:

szwagier 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-08-06, 17:34   

andrzej887, Luke15, granat, zwróćcie uwagę jak nieprzemyślany jest to zestaw. Nie świadczy to dobrze o właścicielu, jest to wręcz odpychające.

Góra: 2xKTA212 - czyli po jednej na stronę, a to wąsko, chyba że ktoś mnie przekona że jest inaczej, roztrąby są szersze, no nie wiem... Nierównomierne pokrycie terenu zatem. Co z tego że Hans ukręci dobry sound na stacku, jak 20 m w bok będzie brakowało góry

Końce: nie te końce nie te paczki... Chyba że każdy proline w mostku na basie? Ekhm, fajne końce, ale nie do takich gratów.
Seria TA - na górkach niestety górka przygaszona, testowane, jednogłośnie stwierdzone. Driver 2" który z reguły troszkę wcześniej kończy robotę - no nie wiem.

Mikser: W zasadzie zamiast tego wszystkiego lepiej i ekonomiczniej byłoby wziąć 01kę, w każdym razie - w tej kasie można mieć używaną GLkę, czy GB. ZEDy zostawmy kapelom.

Odsłuchy: 15" / 2,5" VC, BMS 4538 - oj rocka na tym nie zagra. Widziałbym tu solidne 3" LF i 3" w górze. Nie będę tłumaczył.

Mikrofony: 58 +57 - wokale zrobi i część perkusji. Serii PG dziękujemy. DI20 - jeżeli chodzi o Behringera, komentował nie będę. Minimum to chociaż te podwójne aktywne proele

HansKloss 
Moderator

Nagłośnienie: OKTA System
Wysłany: 2012-08-06, 17:42   

tjakuszewicz napisał/a:
W czym macie problem? Hans jako realizator wie na czym chce pracować i co dla niego jest absolutnym minimum. Tu nie chodzi o to co dobry realizator wyciśnie z gównianego sprzętu.

Jeśli z przyczyn technicznych nie będziecie w stanie zrealizować ridera to będziecie wciskać to co macie argumentując, że ktoś jest świetnym realizatorem i na pewno sobie poradzi? Chyba nie tędy droga...

I tyle w temacie. Poza tym popatrzcie, co inne firmy na rynku oferują na dożynki i będziecie wiedzieć, czemu nie. Jeśli ktoś ma zapłacić tyle samo kasy za większy standard to go wybierze.

Mikser: ZED436 - nie, dziękuję.
2xDBX166XS - i co dalej?
1xTC M-ONE - jeden?
4xSM58 - ok.
4xSM57 - ok.
1xPGDMK - i co dalej?

Toż kapele weselne mają więcej...

A właśnie 15go jadę grać dożynki z chłopakami i o ile pamiętam mamy na miejscu Polaudio, SD9 i parę innych zabawek.

Proszę nie odbierać mnie źle ale wolałbym oszczędzić chłopakowi przykrego rozczarowania po zainwestowaniu pieniędzy w sprzęt. Rynek jest mocno nasycony, nawet na dożynki przyjeżdżają zawodowe firmy z zawodowymi gratami. Zarobić jest ciężko. Na dodatek pojawiają sie pioerwsze upadki firm, w tym takich, które oferowały swoje usługi za niewielkie pieniądze, grając np. na d&b audiotechnik i digidesignach.

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2012-08-06, 21:49   

nawet spinty oferuje polana sla112 i sd9 na dozyny :) a i cena dobra moim zdaniem
hansie czyzby do niego lecisz ?

ps. spinty wywolalem cie :) dawno cie nie slyszalem :)

spinty 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: POL-AUDIO SLA 112
Oświetlenie: intieligientne
Wysłany: 2012-08-06, 22:01   

No cóż, wszystko trzeba robić, dożyny też. :P Nie, niestety nie do mnie, a szkoda, chętnie bym ugościł :)

Ja zapracowany, (wstyd) nie mam czasu zadzwonić, jutro uciekam na urlop parodniowy, ale jak wrócę obiecuję się odezwać. :D

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2012-08-06, 23:05   

oki byle przed 26 sierpnia bo wtedy ja uciekam na wymarzony urlop ( po 2 latach)
poslalem ci pm :)

[ Dodano: 2012-08-07, 00:16 ]
ps. sorx za offtop :P

Odpowiedz do tematu