Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: jon-x
2013-09-01, 17:12
Beyma 18G400 + projekt Elmuz
Dżej 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: ~4000
Wysłany: 2013-08-29, 17:38   Beyma 18G400 + projekt Elmuz

Witam, jestem nowy na forum, ale nie aż taki świeżak. Potrzebuje porady.

Posiadam 2 głośniki Beyma 18G400 (PDF do drivera) i dylemat co zrobić z fantem, że jeden z nich jest w paczce, a drugi nie. Ten w paczce jest najprawdopodobniej na projekcie elmuza, jakimś bardzo starym. Początkowo myślałem o tym, żeby dorobić paczkę identyczną co by mi bardzo uprościło. Jednak po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że skoro już w całej ścianie dźwięku są dwa superscoopery 18" (subbas) to trzeba zastanowić się nad ciągnięciem konstrukcji typu horn również dalej, z wiadomych względów. Przeglądając internet znalazłem ciekawą paczkę na stronie elmuza (PDF do paczki). Paczka jest dedykowana do Beymy 18G50 i tu się pojawia problem, czyli co z tym począć. Przeprojektować paczkę pod te głośniki? Czy paczka będzie dobrze brzmieć w takiej postaci z tymi głośnikami?
Myślę że dalsze myśli polecą lawinowo w kolejnych odpowiedziach, więc nie chcę nic więcej wymyślać. Zależałoby mi na konstrukcji typu horn, ale również niekoniecznie. Proszę o rady i jakieś ewentualne konstruktywne słowa krytyki, z których można się potem nauczyć :)

granat 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2013-09-01, 19:49   

ale poplątane :)
Napisz jakie i ile głośników masz.
Napisz jakie i ile obudów masz.
No i w sumie po co Ci to? :)

Dżej 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-09-02, 18:59   

2 głośniki Beyma 18G400
mam jedną paczkę BR około 100l ale takie bardzo duże zaokrąglenie wziąłem
Myślałem że dobrze wyjaśniłem po co mi to. Mam jedną paczkę i jeden głośnik za dużo. Potrzebuję zrobić identyczną lub wykorzystać ten projekt Elmuza i wpakować tam oba. W pewnym sensie przemawia na plus ta druga opcja, ponieważ już posiadam 2 subbasy tubowe, więc dobrze by było wyższy bas (ponieważ system jest 4drożny) również wpakować w tubę. Zasadnicze pytanie jest takie czy ten głośnik do tuby się nadaje, niby xmax 7mm. No i czy sama paczka nie wymaga jakiejś przeróbki, chociażby skrócenia wydechu lub zmniejszenia objętości.

MarekU 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2013-09-02, 19:36   

Wyjaśni jaki ten twój system 4-drożny- podział - rodzaje paczek szczególnie w dolnym zakresie.
Ta tuba Beymy gra kick basem i do tego "krowa" do targania...ale jak to mówią "jeden lubi złoto drugi lubi błoto".. więc nie będę na razie krytykował.

granat 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2013-09-02, 20:00   

Zasadniczo więc każdy głośnik nadaje się do tuby.
W tym przypadku też to jakoś zagra, choć pewnie nieoptymalnie.
Odnośnie zmian w konstrukcji, trudno jest cokolwiek napisać, bo nie wiadomo do czego ta tuba ma służyć, z czym grać itd. A nawet jeśli to ustalimy, może się okazać, że ten sam sound można uzyskać prościej innymi metodami.
Dlatego jeśli chcesz mieć zawodowe brzmienie to przydałoby się wiedzieć bardziej ogólnie co knujesz. A jak nie, to kombinuj :)

Dżej 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-09-02, 21:09   

podział w dolnym zakresie jest pierwszy na 80 Hz drugi na 250 Hz, chyba 16 dB/okt. Subbas napędzają 2 superscoopery z eminence omega 18 pro. A kicki właśnie ta jedna beyma i dodatkowo eminence kappa 15 pro w bass reflexie. O średnich i wysokich pisać nie będę. Właśnie chodzi mi o to, żeby ta tuba zagrała kick bass, czyli 70-250Hz. Krowa jak krowa i tak mniejsza niż scoopa

Odpowiedz do tematu