Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wyświetlanie napisu na elewacji przy pomocy lasera.
mgrzemow 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2016-12-15, 13:30   Wyświetlanie napisu na elewacji przy pomocy lasera.

Cześć, jestem kompletnie zielony, więc przepraszam z góry za ew. głupie pytania.

Rozważam wyposażenie się w laser przy pomocy którego byłbym w stanie wyświetlić na elewacji budynku napis składający się z kilku słów. Powiedzmy około 20 liter. Odległość wyświetlania ok 20-50m. Chciałbym, żeby było to w miarę widoczne w dzień. Kolor obojętny. Jeżeli tak skomplikowanego wzoru nie da się wyświetlić to może napis mógłby się przesuwać jak pasek w telewizjach informacyjnych?

Jestem świadom, zagrożeń związanych z laserem - wiem, że muszę bezwzględnie dopilnować, żeby nie świecić na ludzi i sprzęt nagrywający (aparaty, kamery).

O jakiej klasie sprzętu mówimy? Jaki to jest rząd kosztów? Czy moglibyście pomóc mi oszacować parametry jakie musiałby mieć taki laser i może przykłady urządzeń które by zrobiły robotę?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w temacie.

djswistak 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2017-02-04, 00:28   

moze cos w tym stylu: http://allegro.pl/laserwo...6672084653.html

darek22 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2017-02-11, 07:32   

bardzo fajny pomysł z tym jest

Novik102 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 4kW RMS
Oświetlenie: Led DMX
Wysłany: 2017-02-11, 12:30   

darek22 napisał/a:
bardzo fajny pomysł z tym jest

pozdrawiamy spam bota :twisted:

antek549 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2017-04-07, 08:57   

to jest bardzo ciekawe nawet
Ostatnio zmieniony przez antek549 2017-04-07, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  

vital5050 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2017-05-18, 15:47   

What kind of equipment class we talking about? What is the cost of the government? Could you help me estimate the parameters of what would have to have a laser, and examples of devices that can be done the job?

_________
vitalbrands

laserfreak 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2017-06-02, 09:35   

Cytat:
Cześć, jestem kompletnie zielony, więc przepraszam z góry za ew. głupie pytania.

Rozważam wyposażenie się w laser przy pomocy którego byłbym w stanie wyświetlić na elewacji budynku napis składający się z kilku słów. Powiedzmy około 20 liter. Odległość wyświetlania ok 20-50m. Chciałbym, żeby było to w miarę widoczne w dzień. Kolor obojętny. Jeżeli tak skomplikowanego wzoru nie da się wyświetlić to może napis mógłby się przesuwać jak pasek w telewizjach informacyjnych?

Jestem świadom, zagrożeń związanych z laserem - wiem, że muszę bezwzględnie dopilnować, żeby nie świecić na ludzi i sprzęt nagrywający (aparaty, kamery).

O jakiej klasie sprzętu mówimy? Jaki to jest rząd kosztów? Czy moglibyście pomóc mi oszacować parametry jakie musiałby mieć taki laser i może przykłady urządzeń które by zrobiły robotę?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w temacie.

W sumie nikt tobie nie pomógł bo same boty tu latają na tym forum. Ten projektor laserowy, który został tobie zaproponowany to się nadaje do tekstu ale do wyświetlania może na weselach i w domu ale absolutnie nie do takich zastosowań jak ty potrzebujesz. Ty potrzebujesz oświetlenia laserowego z klasą szczelności minimum IP54 + do tego jakąś pokrywę chroniącą przed deszczem albo obudowę klimatyzacyjną, taką jak np tutaj:

http://www.laserprofi.pl/pl/30-wyposazenie-ochronne

Przy takiej odległości to laser musi mieć kilka watów oraz dobry skaner aby przy danym kącie padania nie zaczęło wszystko latać.

- Podaj mi wielkość projekcji to oblicze tobie dokładnie jaki kąt skanowania jest potrzebny.
- Dodatkowo, jakie sterowanie, czy projekcja na żywo czy odgrywanie może tekstu w loopie?
- Jaki budżet?

Co do klasy laserów to tutaj mamy do czynienia tylko z najwyższą czyli klasa 4. Ale jeśli będzie to świeciło tylko na budynek to nie ma się o co martwić, bardziej zaczął bym się martwić o tak jak ochronić laser przed warunkami atmosferycznymi.

pigeon 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2019-01-02, 21:26   

A co myślicie o tym laserze https://allegro.pl/laser-colorstage-rgb-2500mw-2-5w-4in1-prism-i5876138371.html

Odpowiedz do tematu