Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Dotacja z PUP
jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-08-10, 18:29   

w PL dotacje zabiły rynek małych imprez definitywnie

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2014-08-10, 19:28   

arek5959 napisał/a:
Zamiast na VAT 23% można być na ryczałcie 8,5%. Ja nie płacę zusu tylko KRUS bo jest sporo taniej. 1 sierpnia 2014 już zakończyłem współprace z PUP bo minął termin umowy ale firmę nadal prowadzę.

obsluga imprez na KRUSie ? przeciez to nie rolnictwo

Wertyder 
Mistrz pionów

Wysłany: 2014-08-10, 21:23   

mimax napisał/a:

obsluga imprez na KRUSie ? przeciez to nie rolnictwo

Oczywiście w przerwie między orką, a dojeniem :mrgreen: :lol: .

musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2014-08-10, 22:02   

znajomy był na Krusie i prowadził klub, wszystko możliwe :mrgreen:

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2014-08-10, 22:51   

to lewizne krecil jak nic .....
lub klub byl na kogos innego a on byl farmerem i mial slome w butach :) i tylko prowadzil klub , innej opcji nie widze

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2014-08-11, 00:01   

Nie gniewajcie się, nie chcę nikogo urazić ale właśnie krus-y, dotacje, obniżone zusy i stawki lecą w dół, jakość leci w dół. Jakiś czas temu żeby zaistnieć na rynku było 9 którzy musieli się czymś wykazać i 1 który miał wujka z ameryki. Teraz jest 8 z gratami od krajowego "wujka" i 2 z umiejętnościami i wiedzą.

To samo w rynku małych imprez dj to samo w rynku małych i średnich nagłośnień. Każdy kto płaci kredyt/leasing lub ciężko zap*** na kupno gratów ze łzami w oczach musi obniżyć stawki żeby się zrównać z tymi którym unia i inne pup-y dały...

Taka tam myśl.

arek5959 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 11kW DR AUS HF19, STK612
Oświetlenie: Chińskie LED
Wysłany: 2014-08-11, 00:51   

Co do krusu to jestem rolnik (mam ziemię) ale też prowadzę na krusie firmę usługową :) Tyle ze płacę podwójny krus :wink: To wszystko jest w legalu i pup nie miał nic przeciwko.
Realizacja i obsługa imprez, koncertów i małych plenerów.
Montaż instalacji elektrycznych i rozdzielnic.

badulite 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 4300 RMS
Oświetlenie: rampa ciężkich gratów
Wysłany: 2014-08-11, 10:03   

Wszyscy chetni dotacji z PUP. Z tego co wiem - tak jest u mnie - skonczylo sie darmowe dofinansowywanie, sa teraz tyko pozyczki, lub dotacja na otwarcie miejsca pracy.

Luke15 
Monitorowiec

Nagłośnienie: Dr_Aus
Oświetlenie: 4,5kW
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2014-08-11, 11:51   

DjDamiano napisał/a:

To samo w rynku małych imprez dj to samo w rynku małych i średnich nagłośnień. Każdy kto płaci kredyt/leasing lub ciężko zap*** na kupno gratów ze łzami w oczach musi obniżyć stawki żeby się zrównać z tymi którym unia i inne pup-y dały...

Taka tam myśl.

Ale działa to i w drugą stronę. Brałem dofinansowanie, bo start w branży na poważnie był dla mnie trudny ze względu na brak kasy i taka dotacja naprawdę pomogła mi doposażyć się w profesjonalny sprzęt ale... miałem też bardzo duży wkład własny. I co teraz? I teraz musiałem zawiesić działalność, bo grajki bez działalności którzy nie brali dotacje obniżają tak stawki, że mi się nie opłaca wyjeżdżać z domu... Taka smutna prawda.

Sprzęt stoi i się kurzy, a ja w tej chwili gram nim głównie dla własnej przyjemności między swoimi znajomymi jak organizuje jakieś balety. Ja natomiast wolę jeździć ze sceną, bo lepiej mi się to kalkuluje ;)

harnaswiekszy 
Mistrz pionów

Nagłośnienie: Cały czas rośnie
Oświetlenie: LED
Wysłany: 2014-08-11, 13:23   

Luke15
No na pieniążki każdy chętny, Ty wziałeś dotację żeby doinwestować firmę, a nie kupić co uważasz, że się przyda.
Sam bym zrobił jak Ty, zawieszenie po okresie umowy. zawsze można się ugadać na umowę zlecenie, albo o dzieło i nie musisz co miesiąc opłacać ZUSu.

Cytat:
Sprzęt stoi i się kurzy, a ja w tej chwili gram nim głównie dla własnej przyjemności między swoimi znajomymi jak organizuje jakieś balety. Ja natomiast wolę jeździć ze sceną, bo lepiej mi się to kalkuluje ;)

Co racja za dotacje sceny nie kupi, więc tu jeszcze stawki są normalne. Jednak są ludzie robiący za marne pieniądze jednak, jak komuś będzie zależało nie tylko na cenie to nie weźmie marnej firmy.
Było już kilka lokali, które zaczęły dobrze, robienie imprez karaoke, ale za przyzwoite pieniążki, na PA a nie zestawie z popularnego serwisu aukcyjnego. Potem znalazł się ktoś kto chciał robić za 100, więc się skusili i po kilku imprezach z tamtą ekipą lokal nawet na opłacenie ich nie zarobił.

Tak, że wszyscy młodzi (w tym biznesie) naszymi przyjaciółmi są :) bo raz, że pokazują dlaczego u nas kosztuje więcej, 2 jak nie mają zleceń to sprzętu pożyczą jak braknie, za drobną odpłatą.

kolebas3 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: kolebas3
Wysłany: 2019-05-17, 12:03   

Cześć. Chciałbym Wam polecić stronę https://www.syngenta.pl/u.../pszenica-ozima z której korzystam ponieważ jestem rolnikiem uprawiającym różne odmiany zbóż i dzięki tej stronie posiadam odpowiednią wiedzę. Znajdziecie tam także informacje o środkach ochrony roślin. Serdecznie zachęcam do poczytania.

Odpowiedz do tematu