Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Laser na weselu - bezpieczeństwo dla wzroku
pibi 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2014-06-30, 10:45   Laser na weselu - bezpieczeństwo dla wzroku

Ostatnio na wesele kumpel zabrał ze sobą taki laser:

http://muzyczny.pl/137455...-niebieski.html

Moje pytanie odnośnie bezpieczeństwa dla wzroku, po rozeznaniu wiem że jeśli chodzi o matryce to jest mit że rozwala matryce, ale nie wiem jak to jest w kwestii bezpieczeństwa dla wzroku?

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2014-06-30, 15:00   

mit ze laser rozwala matryce ? kto ci taka bajke wcisnal ? moze zielen i czerwien z tego lasera tak .... ale niebieski juz ma prawie 0,5W wiec bez problemu moze uszkodzic :)
Choc laserworld zawsze zawyzal moce ....

Wertyder 
Mistrz pionów

Wysłany: 2014-06-30, 15:50   Re: Laser na weselu - bezpieczeństwo dla wzroku

pibi napisał/a:

Moje pytanie odnośnie bezpieczeństwa dla wzroku, po rozeznaniu wiem że jeśli chodzi o matryce to jest mit że rozwala matryce, ale nie wiem jak to jest w kwestii bezpieczeństwa dla wzroku?

Żaden mit, mojemu znajomemu poszła matryca w 5DmkIII od lasera. Koszt wymiany 1500 zł. Co do oczu to wolałbym nie sprawdzać.
Ostatnio zmieniony przez Wertyder 2014-06-30, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

pibi 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2014-07-02, 21:09   

Czyli nie ma bezpiecznego efektu który by się tak przebijał jak ten laser w oświetlonym pomieszczeniu?

krzysiuc 
Otwieram już kejsy

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-07-04, 09:41   

Wszystko się da :) Należy skierować laser ponad głowami biesiadników, tak by na samym końcu sali opadające promienie lasera nie świeciły nikomu po oczach i trzeba też dogadać się z operatorem kamery/fotografem, uprzedzić co i jak :) Ostatnio też doposażyłem się w laser podobnej mocy i pierwsze co zrobiłem to przeczytałem wszystkie potrzebne informacje o klasie lasera, bezwzględnie stosuję się do wszystkich przepisów bezpieczeństwa i instrukcji.

marcin43210 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-08-25, 22:58   

A czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak to jest z tymi mini laserami? Zakupiłem taki własnie (czerwono - zielony) i sie zastanawiam czy to na pewno bezpieczne dla ludzi będzie bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Byłbym wdzięczny za Wasze opinie:)

mimax 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2014-08-26, 09:10   

jesli klasa 3b to ok, powinno byc to opisane na zoltej naklejce

marcin43210 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-08-26, 21:27   

mam napisane 3a - co to oznacza?

Z tego, co widzę to 3b jest dużo bardziej niebezpieczne od 3a, ale to tylko informacje z neta, więc mogą być nieprawdziwe - mam nadzięję, że tutaj ktoś mi to potwierdzi:)
Ostatnio zmieniony przez marcin43210 2014-08-26, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

Tomato 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: takie że włosy stają dęba
Oświetlenie: Spalone.
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-08-27, 10:27   

krzysiuc napisał/a:
i trzeba też dogadać się z operatorem kamery/fotografem, uprzedzić co i jak :)

Taa.Koszta i straty każdy musi mieć :mrgreen: A poza tym ich stać :wink: Ja za wesele 1500 a kamerzysta 2400+ 500 za zdjęcia :mad:
Ostatnio zmieniony przez Tomato 2014-08-27, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  

mimax 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2014-08-27, 16:00   

zrob foto parametrow i wrzuc tu

marcin43210 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-08-27, 21:12   

tam nie ma zadnych parametrów... jest tylko napisane ze klasa lasera to 3a i nic więcej.

pibi 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2014-10-02, 17:53   

Dzisiaj zaciekawił mnie jeden laser:

http://www.colorstage.pl/...w-rgb-4in1.html

Zadałem firmie następujące pytanie:

Witam, czy prezentowane lasery nadają się na wesele - chodzi o bezpieczeństwo ( czy moga być skierowane na tańczących ludzi? Chodzi mi o lasery 400mW i 1000mW. Jakie są klasy ich bezpieczeństwa?

Odpowiedź:

Witam,

Mogą być skierowane na ludzi jak najbardziej.

Czy jeśli bym dostał coś takiego na piśmie to ewentualne niebezpieczne skutki na weselu będą z mojej winy czy z winy kogoś kto mi to sprzedał. Laser nie posiada żadnych ostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa użytkowania.

Wertyder 
Mistrz pionów

Wysłany: 2014-10-02, 22:28   

pibi napisał/a:

Czy jeśli bym dostał coś takiego na piśmie to ewentualne niebezpieczne skutki na weselu będą z mojej winy czy z winy kogoś kto mi to sprzedał.

Nie pytasz poważnie :cool: ?
Ostatnio zmieniony przez Wertyder 2014-10-02, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2014-10-02, 22:45   

Każdy laser jest potencjalnym zagrożeniem dla wzroku, nawet wskaźnik w pilocie rzutnika multimedialnego.
Na każdym urządzeniu laserowym są ostrzeżenia bez wyjątku.
Z drugiej strony nie takie moce ładują na pokazach. Nie dramatyzujmy.

miccom 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 1600W
Wysłany: 2016-01-15, 12:44   

Ech.
Właśnie dzisiaj odebrałem mój laser CAMEO WOOKIE 400RGB.

Na tabliczce widnieje że lasek klasy 3B, w instrukcji stoi:
- nigdy nie spoglądać bezpośrednio w stronę promienia świetlnego, nawet przez krótką chwilę.
- nigdy nie spoglądać w stronę promienia świetlnego przy pomocy urządzeń optycznych, takich jak np. szkło powiększające.
- Pod żadnym pozorem nie patrzeć na wiązkę laserową. Grozi uszkodzeniem ciała i wzroku!

Więc chyba najstosowniejszym będzie kierować efekty ponad głowami weselników czy olać tą sprawę? ;)
Jak myślicie?

Z ciekawości zadzwoniłem do producenta ( Adam Hall ) i tam mi powiedziano, że raczej nie kierować wiązki na ludzi a same efekty ponad ich głowami.
Wiec chyba nie ma co, jako że efekty przyciągają głównie uwagę dzieci... i to one spoglądają co tam tak "świeci" szkoda przyczynić się do utraty wzroku za klika/kilkanaście lat...

Ja już wiem co robić :)
Ostatnio zmieniony przez miccom 2016-01-15, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

dj arq 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 10000
Wysłany: 2016-01-15, 14:37   

Ostatnio nagłaśniałem pokaz laserowy na wośpie w moim mieście i firma miała trzy lasery po 6W każdy - kazali głosić żeby właśnie w laser patrzeć. Zeszło się parę setek ludzi i nikt nie narzekał, a lasery świeciły bardzo mocno. Tak że twój 0,4W nie taki straszny ;) Ustaw ponad głowami i tyle.

laserfreak 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2016-04-03, 18:28   

Każdy laser może być niebezpieczny, i nie ważne czy to klasa 2, 3a, 3b czy 4. Jeśli jakiś delikwent będzie patrzył w skupioną wiązkę laserową z niewielkiej odległości to jest pozamiatane. Trzeba również pamiętać o tym, ża klasa lasera na wyjściu promienia jest całkowicie inna niż po rozszczepieniu wiązki na odległości np 10m. Niedopuszczalny jest przypadek gdy promienie laserowe święcą przez ludzi bawiących się na parkiecie, strefy bezpieczeństwa trzeba ustawić przed pokazem i brać poprawkę że jeden jest wyższy a drugi niższy, że ludzie lubią brać swoje kobietki na barana, że ludzie lubią podskakiwać jak dobre trunki i zabawa! Myślmy Panowie :)

Co do fotografa to przed pokazem skonsultować się w jakich dokładnich miejscach będzie robił zdjęcia i dokładnie w tych miejscach ustawić niżej wspomniane safety zones, problem z głowy.

Poza tym jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że nikomu się nic nie stanie to korzystaj z oprogramowania, które ma wbudowaną funkcję safety zones, tj. m.in. to oprogramowanie do laserów:

Laserworld Showeditor 2015

I dodatkowo z funkcją Scan Fail Safety + Beam block Safety, dzięki czemu samo urządzenie nie dopuści do skoncentrowanej wiązki wszystkich kolorów, laser się po prostu wyłączy.

Co do kolegi komentarza , że
Cytat:
Choc laserworld zawsze zawyzal moce ....
, to śmierdzi mi tu niewiedzą. Laserworld jako nieliczny producent laserów podaje typową moc oraz gwarantowaną moc diody, przecież to logiczne, że wiązka laserowa nigdy nie będzie miała takiej samej mocy przy wyjściu z modułu laserowego umieszczonego wewnątrz obudowy. Taka wiązka ma do pokonania często kilka zwierciadełek, skaner, splitter wiązki (Polcube) szybkę wyjściową obudowy i zawsze są jakieś straty. A jak jeszcze na dodatek użytkownik nie umie korzystać z lasera i wszystko w środku jest brudne a szybka tłusta od paluchów to nie ma mowy nawet o gwarantowanej mocy!

Jeśli chodzi o aparaty i kamery to nie jestem specjalistą, ale byłem już świadkiem wielu podobnych wypadków, że gdy wiązka trafi w odpowiedni punkt na matrycy to po aparacie albo kamerze, w najlepszym wypadku zostaną tobie plamy na matrycy i się będziesz męczył!

Nikom 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2019-07-16, 13:09   

a zamiast lasera co powiecie na sztuczne ogonie? ostatnio fajne zdjęcie można spotkać w necie

Odpowiedz do tematu