Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Nagłośnienie sali do zajęć tanecznych/dyskoteka dla młodzież
Grzegorz111 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-07-20, 20:15   Nagłośnienie sali do zajęć tanecznych/dyskoteka dla młodzież

Dzień dobry,
Temat ma kilka wątków. Jeżeli umieściłem go w złym dziale proszę o wyrozumiałość.

Muszę zamontować nagłośnienie do sali gdzie odbywają się zajęcia taneczne, aerobik, dodatkowo odbywać się tu będą dyskoteki dla młodzieży (obiekt turystyczny).
wymiary sali: 11,5 m x 11,5 m. wysokość 5-5,5 m.
Sala (chyba- bo jestem raczej amatorem) jest trudna do nagłośnienia bowiem praktycznie dookoła są okna.

Mam kilka pytań :
Gdzie podwiesić satelity (mam 4 sztuki polaudio sat 112/h 300W)?
Gdzie umieścić doły?
Jakiej mocy powinny być kolumny basowe? myślałem o jednej/dwóch tp 118 polaudio z rynku wtórnego .
Muszę czymś napędzić te górki i ewentualnie doły.
Jakie końcówki możecie polecić "w rozsądnych pieniądzach"?
Proszę także o uwagi co jeszcze (oprócz miksera) jest niezbędne żeby to jakoś zagrało:)

Nadmieniam, że to nie jest profesjonalny klub/dyskoteka tylko obiekt turystyczny gdzie przyjeżdża młodzież. Chciałbym żeby to jakoś zagrało, ale jak zwykle decyduje budżet.

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość.

z poważaniem
Grzegorz

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-07-22, 20:32   

Jeśli na tej sali nikt nie gra w piłkę, podwieś satelity nieco oddalone od rogów sali około 2,5 metra nad podłogą, ustawisz sobie empirycznie. Bas wystarczy Ci jeden. Bardzo polecam Ci Bayor Audio HBP12HP, paczuszka potrzebuje niewiele mocy, nie muli zupełnie, tylko musisz mieć procesor koniecznie. Nie kupuj TP118, strasznie muli. Wystarczy Ci jakiś najzwyklejszy bas refleks. Końcówki wszystko jedno jakie, coś z wydatkiem 500W na kanał przy 4 omach Ci spokojnie wystarczy na te góry, na bas podobna końcówka, tylko w mostek. Przyda Ci się procesor DCX2496. Jak będziesz miał procesor to napisz PW, wyślę Ci preset do gór który mi się sprawdza.

Więcej czarów nie ma sensu robić z samym sprzętem, bo set jest niezły i potrafi nawet w obecnych czasach fajnie się sprawdzać, najważniejsze dla Ciebie będzie jakieś ucywilizowanie tego pomieszczenia pod kątem akustyki. Wszelkie gąbki, zasłony, kotary, po prostu wszystko co tylko jesteś w stanie tam dać - pamiętaj o trudnozapalności! - poprawią sprawę bardzo mocno. Te góry Polanowskiego które masz na tę salę są w zupełności wystarczające i skup sie bardziej na akustyce pomieszczenia, a wyjdziesz na tym najlepiej.

darekkowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-23, 09:42   

To fakt , z tym podwieszeniem wyżej wydaje się to być sensowne. Sam realizowałem coś takiego w podobnej sali, chociaż była nieco niższa i dobrze się spisało ;)

Odpowiedz do tematu