Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kolumna basowa
DCG 
Zasłużony dla estradowiec.pl

Nagłośnienie: jest
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2008-03-09, 19:39   

A powiedz, jak sie sprawuje ten wzmak ADS SPA500 ?
Kiedyś chciałem kupić i jestem ciekawy.

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 0,6kW
Wysłany: 2008-03-09, 20:02   

WILL Pan tez nie kupował u niego czasem ads-a seri SPA? Bo jak z nim rozmawiałem to mi wlasnie mowił cos na ten temat.
Pan z kalisza?
Pozdrawiam

will 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 0 kW RMS - żenie się
Wysłany: 2008-03-11, 13:44   

DCG napisał/a:
A powiedz, jak sie sprawuje ten wzmak ADS SPA500 ?
Kiedyś chciałem kupić i jestem ciekawy.

Witam.
Wzmachol SPA 500 2x850W 4Ohm (jak narazie odpukać) - sprawuje się idealnie.
Polecam produkt.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-03-11, 13:45 ]
CYCU napisał/a:
WILL Pan tez nie kupował u niego czasem ads-a seri SPA? Bo jak z nim rozmawiałem to mi wlasnie mowił cos na ten temat.
Pan z kalisza?
Pozdrawiam

Tak do tych 612 kupiłem także ADS SPA 500 - wszystko razem chodzi pięknie.

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-11, 17:41   

Witam ten gosciu ci sam zaproponował czy sam wybierałes paczki? Bo wydaje mi sie ze tem sprzedawca jest trochu nie na topie jesli chodzi o temat sprzetu, ale ogolnie jest spoko. mozna wiedziec co grasz i w jakich warunkach testowałes sprzet.

Pozdro

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-03-11, 18:17   

CYCU napisał/a:
Witam ten gosciu ci sam zaproponował czy sam wybierałes paczki? Bo wydaje mi sie ze tem sprzedawca jest trochu nie na topie jesli chodzi o temat sprzetu, ale ogolnie jest spoko. mozna wiedziec co grasz i w jakich warunkach testowałes sprzet.

Pozdro

Witam.
Sprzęt sam wybierałem, po przeczytaniu tego forum i tematów odnośnie PDP 612.
Gram głównie wesela, osiemnastki, jubileusze itd... do niedawna (ale czasami gościnnie jeszcze jak mnie zaproszą.....też pykne) w klubach min. Leszno, Chojęcin - póki go nie zamknęli :-)
Nagłośnienie testowane w sali 80 m2 i 100 m2. (Bardzo dobrze brzmiały - ekstra - grane na 1/2 i 3/4 mocy). Jak jest scena to jeszcze lepiej. One grają lepiej postawione na ziemi i jak maja "miejsce" za plecami niż na statywach. Ale jak dużo gra się na statywach to suby trza dokupić.
Sprzedawca może nie nadąża za rynkiem DJ'skim ale ogólnie OKI. Musze jeszcze dokupić porządny mikser estradowy bo te kolumienki potrzebują dobrych ustawień a ja popylam jeszcze na Pioneer 600 - tce.

Pozdro.

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-11, 18:28   

Sory ze pytam o takie zeczy ale jak sie mają stawki za 18-nastki i te sprawy chce zaczac sie bawic w takie zeczy i niewiem co i za ile

Pozdro

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-03-11, 18:44   

CYCU napisał/a:
Sory ze pytam o takie zeczy ale jak sie mają stawki za 18-nastki i te sprawy chce zaczac sie bawic w takie zeczy i niewiem co i za ile

Pozdro

Wiesz o kasie się nie rozmawia.Podam ci przykład tylko.
Jak zespół na średnie ( 100 - 120 osób ) bierze 1200 zł to niektórzy liczą połowę tej stawki.
Ale wszystko zależy gdzie, kiedy, ile osób, i jaki repertuar. Musisz sam wycenić swój sprzęt i swoje umiejętności no i dodaj do tego również ZAIKS - przeważnie - ale nie zawsze - opłacany przez organizatora imprezy lub lokal.
Z ZAIKS-em nie ma co pogrywać, lepiej zapłacić albo organizator niech zapłaci (jeżeli są to duże imprezy i nie masz klubu pod którego "szyldem" mógłbyś zagrać.

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-11, 19:30   

No wlasnie jak to jest z tym zaiksem i bylo kiedys co o tym ze trzeba rejestrowac działalność gospodarczą, nie wiem jak to jest z tym dokladnie jak cuś zle mówię to mnie poprawcie.

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-03-11, 20:36   

CYCU napisał/a:
No wlasnie jak to jest z tym zaiksem i bylo kiedys co o tym ze trzeba rejestrowac działalność gospodarczą, nie wiem jak to jest z tym dokladnie jak cuś zle mówię to mnie poprawcie.

No i zawsze też lepiej (jeżeli to duża impreza) podpisać jakąś mała umowę że to organizator płaci zaiks. Jeżeli chodzi o 18 nastki i wesela zaiks raczej nie przyjeżdza na takie imprezy. Działalnosci nie trzeba mieć bo zawsze możesz podpisać umowę zlecenie lub o dzieło i wystawiasz najprostszy rachunek. Oczywiście rozliczasz się z tego w skarbówce itd.
Ja swego czasu nalezałem do Dee Jay Mix Club (czyli stowarzyszenie dla dj) przysyłali co miesiąc płytki z prawami do odtwarzania publicznego - nie wymagają prowadzenia działalności gospodarczej (u nich nazywa sie to mobilny dj).
Czyli podsumowując: Jak dużasta bardzo impreza i bardzo publiczna to lepiej te parę groszy zapłacić.
Zeby grać nie trzeba mieć działalności gosp. (wystarczy jakaś umowa kończąca się rachunkiem - nie FAKTURĄ VAT). Sam pare takich umów miałem. Na końcu wystawiałem rachunek ale musiałem w zeznaniu podatkowym to wyłuszczyć.
Ostatnio zmieniony przez will 2008-03-11, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-11, 20:46   

Noo wlasnie a jaką stawke dyktuje zaiks? Ta kwota jest placona od osoby, i ile musze płacic za impreze na
np. 100 osob? Zastanawiam sie czy ten interes sie wogole opłaca zaczynać w sesie na legalnie bo z tego co slyszałem to ZAIKS zdziera kosmiczne kwoty

POZDRO.

Dj Snake 
Realizator FOH

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: 2 kW - ale plany są :D
Wysłany: 2008-03-11, 20:49   

Nie jest tak tragicznie. Nie płaci się od osoby, tylko od piosenki. Przed imprezą musisz im wysłać listę utworów jakie zamierzasz zaprezentować, a oni od tego naliczą kwotę. Wpłacasz i otrzymujesz papier. Bynajmniej tak było jeszcze niedawno, może się coś zmieniło
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-03-25, 21:11   

Witam.
Właśnie jechałem po suba LDM PST-1018A kiedy kumpel z music center dryndnoł i mówi że obniżają (mocno)cenę na Mackie SWA1801 (900 W w RMS) czy to lepszy wybór do moich ldm pdp 612 ????

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-26, 21:19   

Witam wydaje ni sie ze Maciek jeszcze 900Watowy powinien tez dac rade z tymi Twoimi LDM-ami na imprezie zwłaższcza ze paki maja po 600W jedna, sorki ze pytam ale w jakiej cenie jest teraz po obnizkach??

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-03-26, 21:24   

CYCU napisał/a:
Witam wydaje ni sie ze Maciek jeszcze 900Watowy powinien tez dac rade z tymi Twoimi LDM-ami na imprezie zwłaższcza ze paki maja po 600W jedna, sorki ze pytam ale w jakiej cenie jest teraz po obnizkach??

Jest po 4700,00 ale wiem że można zejść do 4200,00 (zależy dla kogo :-) )

CYCU 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-03-26, 21:49   

Noo to naprawde tanio

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2008-03-30, 09:22   

will, ja bym się jednak zastanowił nad tymi Mackie bo jak nawet za tą obniżoną cenę to są wg mnie zbyt drogie.
A co do DEEJAY mix clubu to ja cały czas korzystam z ich płytek i jestem zadowolony choć nie wiem tak dokładnie jak jest z tym z prawami do odtwarzania publicznego ale wiem jedno mam oryginały i to najważniejsze o resztę niech się martwią inni .
PS czemu chcesz opylić 600tke wg mnie jest to dalej NR 1 na świecie mixer kultowy i o naprawdę dobrym brzmieniu , jeśli chcesz regulować sobie barwy to kup chociażby equalizer 2x15 pasm i będzie git , często nawet mają filtry subsoniczne także .......

will 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2008-04-02, 12:25   

carlo-c4 napisał/a:
will, ja bym się jednak zastanowił nad tymi Mackie bo jak nawet za tą obniżoną cenę to są wg mnie zbyt drogie.
A co do DEEJAY mix clubu to ja cały czas korzystam z ich płytek i jestem zadowolony choć nie wiem tak dokładnie jak jest z tym z prawami do odtwarzania publicznego ale wiem jedno mam oryginały i to najważniejsze o resztę niech się martwią inni .
PS czemu chcesz opylić 600tke wg mnie jest to dalej NR 1 na świecie mixer kultowy i o naprawdę dobrym brzmieniu , jeśli chcesz regulować sobie barwy to kup chociażby equalizer 2x15 pasm i będzie git , często nawet mają filtry subsoniczne także .......

Witam.
Dałem sobie spokój z tym subem wziołem (zamówiłem) LDM PDP 1015 ale tu niespodzianka - na nowej serii celestona !!.
Nie znam jeszcze parametrów ale producent zapewnia że lepsze od obecnie montowanych. Nowa seria (z nowymi głośnikami) PDP 1015 wychodzi po niedzieli, ja odbieram ze sklepu w środę. Napiszę jak grają. Mam impreze (18-stka) na 100 osób w takiej sredniej sali.
Pozdro.

Witam. W środe odebrałem 1015 - Dżisus jak to gra - potęga do tego ADS SPA 700 i dach podnosi :-)
Nie mogłem doczekać się dzisiejszej imprezy więc je na początku podłaczyłem w domu - somsiedzi mysleli że trzęśienie ziemi idzie :-)
Mozna powiedzieć że już całkowicie skompletowałem sprzęt - teraz tylko grać.
Pozdrawiam i z czystym sumieniem polecam sprzęt LDM-a a w szczególności PDP 1015.

Odpowiedz do tematu