Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Bardzo mała firma
Equinox 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-02-01, 22:30   Bardzo mała firma

Witam wszystkich serdecznie. Mam pomysł na założenie małej firmy nagłośnieniowej, eventym bankiety, konferencje, małe i średnie imprezy. moje pytania ?
1 Jaki sprzęt i ile watt/kw potrzebuje ? ( myslałem o dj 1600/ dj 2000 / lub dwie szeroko pasmowe plus doły . monitory dwie 300w AKTYWNE .
2. mixer ? ( myśle o presonus studio live 16.02)
Co jeszcze bym potrzebował do takich sztuk . i czy to wogóle ma sens nastawiając sie na takie małe imprezki ?

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2013-02-01, 23:34   

Equinox, proponuję mixer Yamaha 01v96.

[ Dodano: 2013-02-01, 23:35 ]
Lub nowy coraz popularniejszy behringer X32.
Ale nie presonus.

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

Equinox 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-02-01, 23:39   

A co do reszty gratów . ? i czemu nie presonus ?

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2013-02-01, 23:41   

Bo tego się nie da obsługiwać?

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

Equinox 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-02-01, 23:45   

a Proponowane naglosnienie ? i sens uderzania tylko w male imprezy ? czy jest ten sens ?

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-02-02, 11:14   

sam musisz wiedzieć na co miałbyś robotę, tego nikt Ci nie powie bo nie wie

proton 
Asystent FOH/MON

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: 2kW
Wysłany: 2013-02-02, 12:56   

Musisz sobie przeliczyć ile zleceń możesz dostać na swoim terenie ,jaki będzie z tego spodziewany zysk, i do tego dopasować inwestycję w sprzęt.Niestety większość tego nie robi ,kupuje sporo na dotację ,a potem grają za przysłowiową flaszkę ,żeby się utrzymać w okresie karencji.Zrób też rozeznanie jaką masz konkurencję i co ona posiada i mniej więcej za ile robi.

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-02-02, 23:00   

A co chciałbyś tak naprawdę nagłaśniać? Bo jeśli idzie o "eventym bankiety, konferencje, małe i średnie imprezy" to na nich najczęściej grają mobilni DJe albo zespoły, a ci z kolei najczęściej wożą ze sobą własne nagłośnienie, często lepsze niż to o czym mówisz, że o oświetleniu nie wspomnę.

Nie wiem czy w moim rejonie ktoś na poważnie (mówię o poważnych zarobkach) zajmowałby się takimi małymi imprezami i ich nagłaśnianiem. Raczej celowałbym w razie czego na małe koncerty, ale ich nagłaśnianie wymaga przede wszystkim sporej ilości gratów o których zakupie nic nie mówisz.

Jeśli chcesz ograniczyć się do nagłośniania takich małych wydarzeń to boję się, że będzie ci ciężko...

www.djdowynajecia.pl

badulite 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 4300 RMS
Oświetlenie: rampa ciężkich gratów
Wysłany: 2013-02-03, 00:19   

Kubeł zimnej wody.
Nagłośnienie, które wymieniłeś nie wyróznia się zapewne zbytnio od tego co oferuje co drugi DJ lub zespół w okolicy, także licz że konkurencji jest spora. Nie znając rynku czyli bez kontaktów i rozeznania nie złapiesz wielu zleceń, a jak już to za ile? Nagłośnienie i mikser to początek inwestycji, dolicz kable, kabelki, statywy przedłużacze, auto do transportu, mikrofony różnego typu, jak bankiety itd to potrzebujesz DJa i konferansjera, którego trzeba opłacić - no albo sam. To konsola DJ i zestaw płyt.
Suma minimum 30000 bez świateł ma się rozumieć.

Chyba że totalne minimum, najtaniej jak się da, to wyjdzie ze 20000 ale wtedy kto to wynajmie? :oops:

Equinox 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-02-03, 01:48   

sam gram po takich imprezach w małych jazzujących składach . dlatego chciałem swoją oferte rozszerzyć . częśc sprzętu posiadam auto itp też kabelki mikrofony raczej też . poprostu musiałbym to trochę rozwinąć . bo np. nagłasniając sax piano vocal wystarczy mi to co mam cyfre i tak chce kupić do nagrywania. . . poprostu zastanawiam się czy jest sens to rozrzeżac bo sprzedając joba mam mośliwośc oferania dodatkowego naglośnienia . a co do takich małych sztuk to nie wydaje mi sie zeby chocby taki zestawik polanowskich był nie wystarczający . ja na małych sztukach wieszam dwie pol pa 300watt . (nagłaśniając oczywiscie swoje granie . i nie twierdze że bedę z tego tworzyl firme wspomnianą w temacie ale pomysły się pojawiają . no i chęć nabierania doświadczenia również mną kieruje . Dziękuje za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem . Pozdrawiam .

badulite 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 4300 RMS
Oświetlenie: rampa ciężkich gratów
Wysłany: 2013-02-03, 12:40   

No to trochę zmienia postać rzeczy, jeżeli grasz i masz stałe joby i brakuje Ci sprzętu, do tego jesteś muzykiem, to temat wart przemyślenia. Jeżeli tworzysz skład, może warto się dogadać - jeden kupi to, drugi tamto bo i tak zyskiem zapewne dotychczas się dzieliliście.
Kwestia czy ten zestaw kolumn to już zależy od osobistych oczekiwań, szczególnie grając na żywo. Trzeba posłuchać, nie mówię nie bo nie słuchałem zestawów DJ od Polana.

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-02-03, 14:38   

O to zupełnie inna sprawa - jeśli jesteście zespołem grającym w różnych miejscach sprzęt oczywiście się przyda. Zastanów się tylko czy to się finansowo opłaci tj. po jakim czasie ci się zwróci. Istotą inwestycji jest czerpanie z tego zysków:)

www.djdowynajecia.pl

Equinox 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-02-03, 21:11   

część nagłośnienia napewno będę wykorzystywał przy swoim graniu . ale chcialbym to rozbudować . Powiedzmy że mam możliwośc nagłasniania innych składów na tego typu imprezach. więc być może udało by mi się odpowiednią ilośc jobów zorganizowac . Do tego grając na konferencji mogę jednocześnie postawić paczki na potrzeby tej konferencji itd itp. Prosibym o przedstawienie minimalnego seta z którym mam szanse wystartować na rynku małych imprez ewentualnie tych koncertów raczej bez plenerów . i przy okazji propozycje co do modeli paczek. i jakie są faktyczne minusy tego presonusa bo wielu go nie poleca ale chciałbym zrozumieć dlaczego . Pozdrawiam

MariuszS 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-03-20, 21:10   

Equinox - Presonus calkiem spoko. Jeszcze w tej cenie to Soundcraft SI Expression albo X32. Slusznie myslisz nad ta polka cenowa na start. Do tego jakies aktywne kolumny jak to maja byc eventy.

Odpowiedz do tematu