Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Trudne początki, reklama.
abmusic 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 700
Wysłany: 2013-04-02, 19:54   Trudne początki, reklama.

Witajcie,
Niedawno otwarłem firmę bo dostałem dofinansowanie z UP etc. Bywało tak że zleceń było od groma jak grywałem kiedyś na wypożyczonym sprzęcie, natomiast teraz jakoś telefony zamarły i piszę z zapytaniem czy są może pośród nas tutaj (a są na pewno) osoby, które pochodzą ze śląska (Rybnik) i "nie wyrabiają" z terminami i byli by zainteresowani współpracą na zasadzie "Niestety termin zajęty ale mogę Państwu polecić..."? Chętnie bym w coś takiego wszedł. Zawsze można się potem jakoś dogadać. Wpadłem w lekkiego doła bo zleceń brak a opłacić i utrzymać się trzeba.

I jeszcze jedno pytanie. Jak wy się reklamujecie? Oczywiście poza godzinami pracy.
Od razu mówię że www mam, facebook jest, na weselnych portalach też, bannery wiszą, koszulki na imprezy wizytówki i roll up są. Wiem że to działa w sposób "polecam Ci tego bo fajna impreza była.." itd. Ale chodzi jeszcze o coś więcej? Kurcze bo cichosza :( (

Pozdrowienia ;)
Ostatnio zmieniony przez abmusic 2013-04-02, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

wolek14 
A do czego to pokrętło???

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-02, 20:32   

Wygryźli Was tym Meyerem w Rybniku czy co? :D

Sezon się zacznie, to zleceń przybędzie :)

abmusic 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-04-02, 20:52   

Jeśli chodzi o większe eventy to wydaje się że tak!
Ale ja mówię raczej o prywatnych imprezach ;) A co do sezonu. Czy ja wiem. Trzeba mieć zlecenia by ludzie polecali. Jak gdzieś zagram o potem od razu zawsze coś wpadnie. Tyle że mało się gra póki co ;/

wolek14 
A do czego to pokrętło???

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-02, 22:00   

A myślisz że gdzie indziej jest lepiej? Ja akurat niestety jestem na "beztalenciu", więc dokładnie się nie wypowiem, ale raczej nikt nie ma łatwo.

A jak idzie chłopakom z ER? Nauczyli się stawiać w końcu ten system? :)

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-02, 22:54   

niestety przez dotacje rynek się zepsuł i nie ma imprez

paker_bor 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 2,4 kW POL AUDIO
Oświetlenie: PAR 64 LED ( 36x1W) Zig Zag
Wysłany: 2013-04-02, 23:52   

no cóż.. nic dodać nic ująć do tego co napisał jon-x.

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2013-04-03, 00:28   

Dotacje też , jak czytam jak ktoś chce zrobić imprezę w plenerze na mobilnym zestawie dla dj czy zespoliku (2+1 ) bo kupił dynacorda to ........ dopiszcie sobie .

Druga rzecz to dotacje się skończyły .:)

Kryzys jest i jeśli trzeba z czegoś zrezygnować to rezygnuje się z imprez w pierwszej kolejności .

U mnie pierwszym tematem poruszanym przez klienta jest cena . Dalszej rozmowy już nie ma . W tym roku startuję dopiero w czerwcu , o ile po inne lata miałem około 30 wesel tak teraz połowę tego . W tym roku skończę 40 nie wyobrażam siebie na jakimś tam weselu za lat dajmy 5 .

Już mi się nie chce , niech młodzi prubują , ale niech też szanują rynek i konkurencję a ja muszę znależć inny pomysł na siebie .

abmusic 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-04-03, 00:46   

Dlaczego niby przez dotacje?
Ja osobiście zaczynałem tak jak w innych tematach większość opisywała. Od podstawówki nosiłem kable, przez gimnazjum a w technikum już zaczynałem działać. Stawiałem pierwsze kroki na imprezach, nosząc sprzęt starszemu koledze, potem sam na imprezach urodzinowych u kuzynki babcinego brata na negowanych tu przez forumowiczów altusach od tatusia, i jakoś dawało radę, powoli do przodu. Teraz postanowiłem zainwestować by działać w pełni legalnie, kupić sprzęt, licencje i jestem wrzucony do jednego worka od razu z laikami tymi od altusów. Tyle że ich już dawno nie ma. Anyway- Dzięki za uświadomienie ;)
Ostatnio zmieniony przez abmusic 2013-04-03, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2013-04-03, 01:26   

Nie przyszło Ci do głowy że działając legalnie jesteś mniej konkurencyjny od pseudo dj za stówkę ?

Grałeś taniej , teraz musiałeś unormować stawki , siłą rzeczy rozeszło się po okolicy że jesteś mniej atrakcyjny cenowo .

Pamietaj u siebie nie zarobisz .

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-03, 11:11   

Parę rzeczy się na to złożyło. Coraz większy dostep do sprzętu i muzyki, coraz tańszy sprzęt, dotacje z UP swoje też zrobiły. Teraz 'grajków' jest bardzo dużo, imprez coraz mniej - dlatego, że czasy trochę mniej łaskawe. Ludzie nie będą płacić pieniędzy za żenadę, wolą ułożyć sobie playlistę na netbooku.

Ja teraz siedzę w dobrych klubach, tam umiejętności mają znaczenie. Ludzie chcą się bawić, a nie oglądać ładne www albo światełko na sali.

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-03, 11:48   

No masz rację jon x. Np u moich znajomych istnieje pogląd ze na c*** im dj jak przyniosą se laptopa i będzie to samo, albo 2 wersja, ze chcieliby za przysłowiowa stówkę full wypas włacznie z oswietleniem.

alssystem 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-04-03, 12:01   

W dzisiejszych czasach, kiedy sprzęt da się kupić za parę groszy, usługi tego typu potaniały. Naturalna kolej rzeczy-prawo podaży i popytu. Dzieje się tak we wszystkich dziedzinach. Chociażby sklepy wielkopowierzchniowe wypierają drobnych sklepikarzy. Czy dotacje z UP aż tak wpłynęły na ceny? W jakimś tam stopniu tak, choć z drugiej strony kreuje je właśnie podaż i popyt. Czy grajkowie "za stówke" zniszczyli rynek? Pewnie poniekąd tak ale bardziej przyczynił się do tego w moim odczuciu ogólnopojęty postęp.

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2013-04-03, 12:18   

Postęp jest dobry , nie wpadajmy w skrajności . Ludzie po prostu oszczędzają , tym bardziej że etat w tym kraju to powoli rzadkość .

abmusic 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-04-03, 12:30   

Odnoszę teraz wrażenie że tak jakby 95% grajków wzięło dotacje z UP. A czy tak jest? Jakoś szczerze wątpię..
A wracając do pytań w pierwszym poście, jakieś sugestie?

pagan 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 10 kw
Oświetlenie: 200 kw
Wysłany: 2013-04-03, 17:15   

Cześć.
Według mnie to po prostu Media zrobiły swoje, po zamykały Polaków portfele. Każdy się boi jutra i oszczędza. Przykład Sylwestra 2012 w stosunku do 2011, spadek frekwencji w dwóch lokalach o 40 %.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2013-04-03, 19:51   

Bo telewizja kłamie. A kryzys został sztucznie wywołany przez szalonych bankierów czy finansistów którym ogromna kasa zaczynała szybko topnieć ze względu na coraz tańsze kredyty. Ograniczono dostępność tanich kredytów co spowolniło gospodarki dużych europejskich krajów (zwłaszcza tych w strefie euro) A telewizja "publiczna" otrzymała zadanie zasiać jak największa panikę wśród ciemnej masy jaka jest nasze społeczeństwo w większości. I muszę przyznać że im się to udało. Żadnego kryzysu nie ma i nie było. Brak kredytów pociąga za sobą ograniczenie inwestycji, co powoduje spadek PKB a za tym idzie likwidacja miejsc pracy co objawia się spadkiem frekwencji w lokalach rozrywkowych przede wszystkim. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Tomato 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: takie że włosy stają dęba
Oświetlenie: Spalone.
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-04-03, 20:01   

Proponuje zapoznać się z http://pieniadze.gazeta.p...zynajmniej.html
Cytat:
Według danych GUS przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło pod koniec ubiegłego roku 3781 zł miesięcznie.
:wink:
Cytat:

Dla porównania - przeciętna pensja w Niemczech jest ponad dwa i pół razy wyższa i wynosi ok. 11,2 tys. zł (2,7 tys. euro).
Ostatnio zmieniony przez Tomato 2013-04-03, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2013-04-03, 20:16   

Kardal idż zatem wytłumacz tej "ciemnej masie" co właśnie jest zwalniana że kryzysu nie ma .

HansKloss 
Moderator

Nagłośnienie: OKTA System
Wysłany: 2013-04-03, 21:19   

Kardal na prezesa NBP... co najmniej!

sebozwierz 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2013-04-03, 21:37   

Kardal oczywiście ma rację. Pokażcie mi potężną firmę która ostatnio zbankrutowała w naturalny sposób. Mało tego - pokażcie mi korporację która nie notuje wzrostu. Wiem co mówię bo pracuje jako jeden z wielu głównych księgowych dla wielobilionowej korporacji w Holandii. Z drugiej strony nie pokaże olbrzyma, który nie redukowałby stanowisk pracy i szukał oszczędości za wszelką cenę podpierając się kryzysem. Tną jak mogą. Tak za 2 lata moja firma przeprowadza outsorcing do ... Polski, chociaż kto wie jak będzie bo trend jest, że wszystko idzie do Indii, gdzie jest jeszcze duuużo taniej. Dodatkowo w Holadii w 2014 zmieni się prawo i pracodawca nie będzie musiał w niektórych przypadkach wypłacać odpraw nawet dla pracowników z wieloletnim stażem. Kiedyś były wojny dla bogatych ludzi - teraz maja kryzys. Takie jest moje zdanie.

Odpowiedz do tematu