Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Case dla konsoli mixer + 2xcdplayer (ddm4k + denon s1200)
wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Dużo watów CCCP
Oświetlenie: Dużo mrygadełek z CHRL
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-07-27, 12:08   Case dla konsoli mixer + 2xcdplayer (ddm4k + denon s1200)

Cześć.

Wiem że za 400-500zł można kupić gotowiec jednak mój miała by służyć tylko w domu do utrzymania porządku z przewodami ii ew przeniesienia sprzętu na czas remontu/gości czy też zabezpieczenia go przed ciekawskimi brzdącami etc... a że mam jakieś niezgorsze zdolności manualne, troszkę materiałów różnej maści (sklejki, wiórowej płyty, gąbki, obiciowych tkanin, , narzędzi to pomyślałem że zbuduje go sam a zaoszczędzone 500zł odłoże do skarbonki na sc3900:)

Czy ktoś z Was budował samodzielnie case dla konsoli dj, ma jakieś rysynku, pomysły które wykorzystał u siebie, porady, uwagi do błędów jakie popełnił??
Na chwile obecną było by to pod ddm4k + denon s1200, później może zamiast 1200 były by 3900 więc musi być więcej miejsca na sporo większe playerki ...
Ostatnio zmieniony przez wyrokulicy1 2013-07-27, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

Dawid_BMW 
To ja skoczę po piwo

Nagłośnienie: 2x1,5Kw+2Kw Na Beymach
Wysłany: 2013-07-29, 02:13   

Witam kolegę ,
W tej kwestii mogę doradzić , zajmuje się budową racków/case . Nie mówię że jestem super specjalistą ale mam kilka sztuk na koncie ,odradzam technikę Double Angle dla jasności jest to składanie kejsa przy użyciu profili jak w linku PROFILE niby to solidne ale po złożeniu piszczy i skrzeczy jak diabli ,a jak robi się taką techniką rack pod końcówki to jest tragedia !!. Ja osobiście polecam i każdemu co robię również wykonanie w następujący sposób :
Elementy kejsa łączone na gwoździe lub zszywki (polecam gwoździarki pneumatyczne),po złożeniu i zrobieniu przymiarek docinamy profile kontowe szerokość 20/22/25mm mocujemy na nity bardzo ważne by dać podkładkę od wewnętrznej strony ,potem zakładamy narożniki,kramle,zamek,uchwyt . Środek wykładamy kocem lub pianką akustyczną (polecam piankę techniczna można wycinać w niej różne kształty). Czyścimy z kurzu i mamy fajny kejs o bardzo wysokiej wytrzymałości jeszcze jakieś logo dla bajeru i gotowe czas wykonania np. 1 racka 6U to około 8 h.
Jeśli chodzi o materiał to polecam sklejkę suchotrwałą o grubości 9mm do racków/case do transportu lekkich elementów procesory,światło itp. A jeśli na końcówki i inne ciężkie elementy sklejka suchotrwałą 10mm
Sposoby cięcia CNC,ręczne lub zlecenie stolarzowi . Ja osobiście sam docinam na pile formatowej elementy dzięki temu monitoruje wymiary itp,przy większych zamówieniach polecam CNC .
Aktualnie robię sobie rack'a 6U pod końcówki,w załączniku aktualny stan , nie zamontowałem jeszcze okucia (brak czasu)

W razie pytań niech kolega pisze na priv . Z chęcią doradzę .

Pozdrawiam .

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-08-04, 09:10   

Więc bd musiał się rozejrzeć za odpowiednią sklejką, wezmę chyba 10mm, bo różnica w koszcie znikoma będzie :) No tak i zamiast s1200 zrobiły się s3500 :) Jak zabiorę do budowy bd starał się relacjonować to :)

Grzesiek Lca 
Otwieram już kejsy

Nagłośnienie: STX POL-AUDIO DAP T.AMP
Oświetlenie: LASERWORLD/ADJ/EUROLITE/SKYWAY/X-BEAM/FLASH
Wysłany: 2013-08-04, 09:15   

Jakie kółka stosujesz?? Szukam jakiś żeby mi minimum 120kg wytrzymały w case. Ja swój wykonałem tak:

http://estradowiec.pl/forum/viewtopic.php?t=10896

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-08-04, 17:37   

Mój case jest na konsolę, kółek nie przewiduje gdyż będzie to stacjonarne w domu do nauki, rzadko przemieszczane a jeśli już to na kilka metrów :)

Grzesiek Lca 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2013-08-04, 18:09   

Pytanie było do Dawid_BMW :P

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-08-04, 19:29   

Grzesiek Lca napisał/a:
Pytanie było do Dawid_BMW :P

Sorki, nie sprecyzowałeś :D

Dawid_BMW 
To ja skoczę po piwo

Wysłany: 2013-08-06, 01:26   

Witam ,jak najbardziej polecam sklejkę 10mm gatunek 1, wykończenie albo lakier warnex albo czarny film coś podobnego do forniru . Kolego Grzesiek kółka sprowadzam z Niemiec koszt w detalu 120 zł z powodu ze biorę spore ilości dali mi lepsza cenę .
Niedługo bede budował 4 rack'i typu amp rack wiec wrzucę fotki z procesu budowy . Czekamy na kolegi realizacje
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-08-06, 01:33 ]
A Grzesiek co do twojej konstrukcji ,w żadnym przypadku nie odbieraj tego jako krytyki ,ale lepiej użyć do takich wysokich racków lepiej użyć sklejki jest o wiele wytrzymalsza,lekka i stabilniejsza . Ale jeśli jest wszystko okej nic nie pęka to super . Ale za to wykończenie bardzo ładnie wykonane :D dobra robota .

Grzesiek Lca 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2013-08-06, 06:39   

Napisz model/symbol tych kółek ;)

Dawid_BMW 
To ja skoczę po piwo

Wysłany: 2013-08-06, 09:16   

Niema sprawy ,podam ale.jak wruce do domy bo jestem delegacji . W piątek napisze symbol i numer .

Pozdrawiam

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-09-01, 20:16   

Czekam na sklejkę, ściany bocznę 15mm, dół i góra 12mm, do tego gąbka w środku i okucia (narazie bez profili na rogach bo straszna drożyzna w okolicznych sklepach...)

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2013-09-01, 21:19   

łoooo masa własna wyjdzie konkretna :D

Odpowiedz do tematu