Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
MT122 vs SMT212
adamsx 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-09-11, 17:59   

no też po to temat, czy warto się bawić w tego typu konstrukcje?:p

Luke15 
Monitorowiec

Nagłośnienie: Dr_Aus
Oświetlenie: 4,5kW
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2013-09-11, 18:32   

adamsx, tak warto, jeżeli ma się bardzo dużo doświadczenia, wiedzy i sprzętu pomiarowego. Acha, zapomniałem - jeżeli ma się bardzo duży budżet, bo projektowanie takich paczek, wymaga sporego wkładu finansowego.

Nie możesz od tak po prostu, wybrać projekt tuby i wsadzić do niego pierwsze lepsze głośniki - tak jak napisał Granat, które kompletnie nie nadają się do takiej obudowy.

To nie jest takie proste, bo gdyby było - nikt nie kupował by drogich zestawów skoro mógłby je budować samodzielnie.

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem głośne granie, ale PA-1000 są naprawdę głośne i można nimi dość fajnie pograć. Przy 2szt masz już 105dB i 1,6kW mocy RMS - tak, wytrzymają tyle mocy bez problemu.

Ja nigdy nie używałem ich przy takiej mocy, bo po prostu nie była mi potrzebna - były wystarczająco głośne. Robiłem nimi spore imprezy, zasilając końcówką ADS LX800 (400W na kanał) i to było wystarczające. Końcówka jest również na sprzedaż bo obecnie mając zestaw STK + HF30 chcę przerzucić się na zasilanie od Dr_Aus'a ;)

granat 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2013-09-11, 18:33   

Warto byłoby jakby to robić z głową, a nie dlatego że łatwiej poskręcać deski i wstawić najtańsze głośniki, które swoją drogą się do tego nie nadają.
Poza tym, te projekty są niekompletne. To nie jest tak że złożysz budę, wsadzisz jakieś głośniki i super. Dobra obudowa to tylko fragment dobrego dźwięku.

[ Dodano: 2013-09-11, 19:37 ]
O Luke mnie uprzedził.
Taak, 105dB... Powiedzmy poprostu że są głośne, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd ;)

arek5959 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 11kW DR AUS HF19, STK612
Oświetlenie: Chińskie LED
Wysłany: 2013-09-11, 19:28   

Radzę sobie pieniążki odłożyć i zbierać na jakiś sprawdzony zestaw, nie wiem czemu kolega uparł się na tych konstrukcjach, są wiele konstrukcji, tańszych, łatwiej do zrobienia, sprawdzonych i pewnych.
Ten kto oszczędza i robi niesprawdzone rzeczy będzie kupował 2 razy. Koledzy wyżej mają racje, lepiej dać sobie spokój, kupić dobre i sprawdzone pacuszki za dobre pieniążki.

Powiem jedno, też byłem zapalony takimi decybelami z wata, dalekim zasięgiem, itd. No nic, pozostało nie czekać tylko spróbować po taniości. No i robiliśmy już prototypową konstrukcje nadstawki tubowej na SS KTA112 i w roli głównej GDN 30-400-8 + tymczasowo 2x d800.
I z tego co wyszło to wielka kolubryna w zasadzie nie nadająca się do grania w pomieszczeniu, zgrania fazowe były całkiem już pokręcone no i środka w ogóle nie szło ukręcić.

A tak to sobie kupić STX PA 1000 albo STK ausa, można sobie spać i grać na spokojnie :grin:
Realizacja i obsługa imprez, koncertów i małych plenerów.
Montaż instalacji elektrycznych i rozdzielnic.

adamsx 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2013-09-12, 06:43   

Staram się uczyć na czyiś błędach i najpierw pytam:p pozdro dzięki panowie

Odpowiedz do tematu