Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wośp "darmowa praca" ?
odi 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 10kW L + 10kW R
Wysłany: 2013-12-30, 20:19   Wośp "darmowa praca" ?

Witam.

Chciałem się zapytać jak to jest z WOŚP i kosztami. Ostatnie 4 lata robiłem z ekipą naprawdę bezinteresownie całą technikę i obsługę (zazwyczaj 5 ludzi przez 2 dni). Szlag mnie trafia jak każdemu komu mówię o tym się śmieje ze mnie, że urzędy w miastach mają na to kasę. Wiem że to wszystko jest na szczytny cel , ale takie granie "darmowe" naprawdę kosztuję . Ten kto tym się zajmuję wie o czym mówię. Przez myśl mi nawet nie przeszło by na tym zarobić, ale nie mam chęci już dokładać . Powiedzcie mi jak to wygląda u Was.

marosek 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2013-12-30, 22:24   

U mnie zawsze był budżet na zespoły jak i na technike. Za darmo tej roboty nie widzę, bo zespoły wcale mniej od nas nie wymagają w tym "specjalnym" dniu

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2013-12-30, 23:58   

Na tym nie zarobisz. Tzn. zarobisz tyle że nie zrobisz tej imprezy (nie wyłożysz z własnej kieszeni) Na początku jak pamiętam to było prawdziwe "pospolite ruszenie" narodu. Jurek miał charyzmę i cel. Teraz to nasze kochane Państwo ma cel w popieraniu WOŚP-u. Dlatego zaprzestałem wspierania w jakiejkolwiek formie tego bałaganu. I radze innym też przestać dawać się mamić i "nabijać w butelkę"

odi 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2013-12-31, 09:33   

To już wiem że w tym roku tego nie robię :mrgreen: . Będzie to robił Pan "Czesio" z domu kultury. Po raz kolejny potwierdza się że mieszkam w dziwnym miejscu .

guitarman6666 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 2 x 45
Wysłany: 2013-12-31, 09:56   

No w dziwnym (-; Robiliśmy WOŚP kiedyś kilka razy jako firma nagłośnieniowa. Ja zarobiłem jak za normalną sztukę. Nie wiem, ile szef zarobił, ale na 100% nie za free. A domy kultury tak samo mają swoje cenniki za imprezy zewnętrzne i Pan Czesio (czyli taki zamojski ja) na pewno też za darmo tej sztuki nie zrobi :D
Ostatnio zmieniony przez guitarman6666 2013-12-31, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  

Witchmaster 
Otwieram już kejsy

Nagłośnienie: Dr_aus 4kW LO + 2kW HI
Wysłany: 2013-12-31, 10:58   

A my robimy WOŚP za free w DK, gwiazdy są płacone przeważnie przez sponsorów, technika nasza z DK za free i nadgodziny do wybrania. Dlatego oczywiste że jeśli tylko rider puszcza to zrobi to DK za free a nie firma profesjonalna za jakiekolwiek $$.

Nie twierdzę oczywiście, że jestem szczęśliwy z tego powodu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Witchmaster 2013-12-31, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  

kardal 

Wysłany: 2013-12-31, 11:05   

Dokładnie Witchmaster Tak było (jest) Ja jeszcze mam doświadczenia na z innej perspektywy. Dlatego przestałem wspierać. Pracując w DK można powiedzieć że byłem "zmuszany" do pracy na rzecz WOŚP. Pomimo mojego deklarowanego sprzeciwu.

guitarman6666 

Nagłośnienie: 2 x 45
Wysłany: 2013-12-31, 11:32   

Gdyby impreza była wewnątrz DK to i ja bym robił w ramach etatu. Ale w Zamościu zawsze były WOŚPy na starówce i jest milion powodów, żeby się wymigać od robienia tam imprezy :D

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-12-31, 12:59   

U nas jeszcze nie wiem do konca jak to bedzie, ale coś chodziły słuchy, że dużą sceną ma się zająć firma, a jakieś tam mniejsze rzeczy na patioo, mamy zrobić sami. Pożyjemy zobaczymy, pewno po nowym roku coś więcej będzie wiadome.

_eddie_ 
Realizator FOH

Nagłośnienie: LD SYSTEMS MACKIE
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2013-12-31, 16:21   

Witchmaster napisał/a:
A my robimy WOŚP za free w DK, gwiazdy są płacone przeważnie przez sponsorów, technika nasza z DK za free i nadgodziny do wybrania. Dlatego oczywiste że jeśli tylko rider puszcza to zrobi to DK za free a nie firma profesjonalna za jakiekolwiek $$.

Nie twierdzę oczywiście, że jestem szczęśliwy z tego powodu :mrgreen:

Ale trzeba przyznać, że mimo nieszczęśliwości w tego powodu nie robicie tego joba "na pałę" czego byłem świadkiem.

Jejku - na pokrycie kosztów organizatorzy się godzą. Ja zapewne w tym roku będe wspomagał szkolenia PPP (oczywiście za miseczkę zupy i kubek kawy) i nie płaczę z tego powodu, że dobroczynność zabrała mi jeden dzień z życia.

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-12-31, 16:27   

Oj narzekacie narzekacie. Zapraszam do siebie do szkoły :D Mało że praca zawsze charytatywna, To roboty nieraz więcej niż przy małych koncertach w dk. No i do tego te kłótnie z organizatorkami. A bo jest nieestetycznie, a bo rezyserka tutaj stać nie może. O pożyczaniu kupy gratow na własną rękę i swoje nazwisko i braniu za nie odpowiedzialności nie wspomne. Dobrze że matura już za niecałe 5 miesięcy :D Robota w DK w porównaniu do tego to pikuś :)

kardal 

Wysłany: 2013-12-31, 17:43   

Ja wystarczająco długo niosę pomoc jako strażak. To chyba wystarczy. bartek3033. Chcesz robisz, nie chcesz nie robisz. Na Twoim poziomie obecnie to jest jeszcze zabawa.

Witchmaster 
Otwieram już kejsy

Nagłośnienie: Dr_aus 4kW LO + 2kW HI
Wysłany: 2013-12-31, 17:58   

Nikt tu o płaczu nie mówi, jak się chce mieć pracę to pewne rzeczy trzeba "łyknąć". Zawsze można iść do pośredniaka albo w domu posiedzieć. My WOŚP robimy od kilku lat, przeważnie na starówce, w tym roku akurat na sali w DK.
bartek3033 zależy na jakie DK patrzysz. Jedne stoją puste a inne nie. Nie ma co się negatywnie nastawiać, zrobić szybko i sprawnie i do domu.
Najlepszego w nowym roku, żeby był lepszy sprzętowo i finansowo niż obecny :twisted:

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2013-12-31, 17:59   

kardal, No szczerze to nie wiem, jakby zareagowali jakbym któregoś dnia powiedział że mi się nie chce :D . No nie wiem czy to zabawą można nazwać. Zwłaszcza to pożyczanie gratów dobija. Bo choćbyś mało co wziął, to sprzęt drogi i jak zsumujesz, to wszystko warte przynajmniej kilka tysięcy, i ty za to odpowiadasz. A uwierz że szkoła to wyjątkowo dzikie miejsce. No i ogólnie już się wszyscy się przyzwyczaili, że zawsze wszystko jest, że Bartek ma kontakty, w razie czegoś załatwi... Dlatego jeśli mam pórownywać robotę w DK i po okolicy, które są robione z ramienia DK, które robię ze znajomym, to zdecydowanie wolę to drugie :) (co prawda za cash bo za cash, ale nawet gdyby było za free, to po prostu jest inna atmosfera :) )

A za bycie strażakiem Szacuneczek :) , też należę. A tak offtopicujac, w jakim osp jestes?

dj arq 

Nagłośnienie: 10000
Wysłany: 2014-01-01, 02:42   

Ja po solidnych kliku latach robienia za friko wyleczyłem się z wośpu, bo im więcej dawałem z siebie tym gorzej byłem traktowany. Na początku były gratisy w postaci imprez do zrobienia, dysko w szkole do zagrania, półmetki itp. A na końcu nici z imprez, hałasy, przepychanki, kłótnie i pier*olenia że ten nie dopilnował, tamtemu się nie chciało, a owamty na pewno ukradł część kasy... Trzy dni walki z całym sprzętem i poczucie ch*jni na koniec. Mam dość wośpu. :evil:
Ostatnio zmieniony przez dj arq 2014-01-01, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2014-01-01, 11:48   

A ja grałem za większa niż zwykle stawkę, niestety w tym roku zapowiada mi się darmowy.

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

odi 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-01-01, 12:14   

dj arq fajnie to zebrałeś do kupy moje odczucia :) .

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Dużo watów CCCP
Oświetlenie: Dużo mrygadełek z CHRL
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-01-02, 09:43   

Zawsze tak jest że jeśli dajesz z siebie więcej niż potrzeba bo na szczytny cel to wyruchają, no może nie ale zazwyczaj.

Jak chodziłem jeszcze do szkoły to raz zgodziłem się pomóc przy wośpie za friko (w sumie to bardziej na prośbę OSP którego mój starszy jest skarbnikiem a ja członkiem) i nigdy więcej! Oczywiście każdy z GOK wie wszystko najlepiej a jak coś się pitoli to żadnego cwaniaka nie ma i wszystko na Twojej głowie...Po wszystkim nawet dziękuje od "organizatora" nie ma...

steve 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-01-03, 02:06   

Kręcę wośpy od ładnych kilku lat za zwrot paliwa ... I możecie teraz po mnie jeździć ale to jest dla mnie duma :D Nie gram innych imprez po kosztach, nie gram chłamów za flaszkę w stodole, płacę podatki i licencje NIE PSUJE RYNKU PRZEZ NISKĄ CENĘ jednak wośp robię za darmo. Bo albo brać dużo albo wcale. Albo pomagać albo spadać. Nie mi oceniać kto ile wziął czy ten oszukuje i ile komu do kieszeni wpadnie z akcji, moje sumienie jest czyste - ja pomogłem, co kto będzie robił to już nie moje życie i nie ja z tego zostanę rozliczony ;) A żeby się nie denerwować tak jak wyżej panowie pisali to biorę sztuki w galeriach handlowych i nagłaśniam 8 godzin na nieco mniejszą skalę :)

kardal 

Wysłany: 2014-01-04, 21:34   

bartek3033 napisał/a:
kardal, No szczerze to nie wiem, jakby zareagowali jakbym któregoś dnia powiedział że mi się nie chce :D . No nie wiem czy to zabawą można nazwać. Zwłaszcza to pożyczanie gratów dobija. Bo choćbyś mało co wziął, to sprzęt drogi i jak zsumujesz, to wszystko warte przynajmniej kilka tysięcy, i ty za to odpowiadasz. A uwierz że szkoła to wyjątkowo dzikie miejsce. No i ogólnie już się wszyscy się przyzwyczaili, że zawsze wszystko jest, że Bartek ma kontakty, w razie czegoś załatwi... Dlatego jeśli mam pórownywać robotę w DK i po okolicy, które są robione z ramienia DK, które robię ze znajomym, to zdecydowanie wolę to drugie :) (co prawda za cash bo za cash, ale nawet gdyby było za free, to po prostu jest inna atmosfera :) )

A za bycie strażakiem Szacuneczek :) , też należę. A tak offtopicujac, w jakim osp jestes?

Nie chodzi o to że nie chcę bo nie ale moje przekonania (polityczne i nie tylko) mi mówia że to coś to nie jest wcale takie dobre jak mówią w telewizorni. Kilka postów powyżej potwierdzam dokładnie jest tak ja napisaliście.

Jak to w jakiej OSP :?: W Ochotnicznej :!:

steve Nikt nie ma do Ciebie pretensji o to że sobie grasz dla WOŚP. To Twoja tylko i wyłącznie sprawa. I nic nikomu do tego.

Mam tylko jedno pytanie. Jak rozliczacie sobie to "granie charytatywne" z US :?: Pomyślał ktoś o tym :?: W normalnym kraju z takich imprez dostajesz "glejt" i rozliczasz wszystkie koszty związane z taka imprezą.

Proponuję każdemu przepracować w roku ze 200godzin (średnio licząc) charytatywnie (nie wliczając wylanego potu na ćwiczeniach, kursach, szkoleniach a o zagrożeniach nie wspomnę)

Ludzie :!: :!: :!: Otwórzcie oczy :!: :!: :!: Rząd wykorzystuje wizerunek człowieka który raz pokazał że można naród polski nakłonić do zapłacenia jeszcze jednego podatku. Wykorzystując przy okazji do tego dzieci i młodzież bo dziecku nie wytłumaczysz o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Poza tym odmówisz takiemu dziecku wrzucenia choćby 2zeta do tej puszeczki :?:
Ostatnio zmieniony przez kardal 2014-01-04, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu