Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
nagrywanie wielościeżkowe
bogusmc 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 2300
Wysłany: 2015-04-05, 00:51   nagrywanie wielościeżkowe

Witam
chciałbym podczas imprezy nagrać wielościeżkowo sztukę za pomocą cubase 7.5
W x32 mam kartę tylko USB (nie ma firewire) ale to chyba nie powinno przeszkodzić
problem w tym, że pierwszy raz będę to robił i tu zachodzi pytanie
czy w samej konsoli muszę coś ustawić aby uaktywnić takie nagrywanie czy tylko w programie ustawiam?
Bo jeśli chcę odtwarzać to muszę ustawić na których kanałach ma grać karta USB. jak to jest w drugą stronę?

pozdrawiam

bassior 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2015-04-08, 13:37   

W x32 w SETUP zakładka CARD musisz zaznaczyć ile kanałów "in" ile "out", ściągnąć sterowniki ASIO X-USB, no i niewiem jak tam jest w tym CUBASE, być może przyporządkować kanały.

bogusmc 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-04-08, 13:48   

W cubase to sobie poradzę w przyporządkowywaniem kanałów, ważne, żeby komputer widział 32 wejścia.
jeszcze mam pytanko: jeśli w x32 włączę opcję np 8 kanałów wyjściowych to oznacza, że mixer będzie wysyłał osiem pierwszych kanałów? czy tam też się ustawia których osiem kanałów ma wysłać na kartę? Czy jest to na sztywno przypisane 1-8?

dzięki za pomoc

bassior 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2015-04-08, 13:54   

Chyba na sztywno, nie sprawdzałem. W reaper przestawiałem tylko który ch na który track ma wchodzić.
Ostatnio zmieniony przez bassior 2015-04-08, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  

bogusmc 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-04-08, 14:17   

jasne, dzięki jeszcze raz za pomoc

bassior 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2015-04-09, 08:10   

Na zdrowie :smile:

godj 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 3000
Oświetlenie: brak
Wysłany: 2015-11-22, 12:30   

Mam podobne pytanie aczkolwiek chodzi mi bardziej o nagrywanie np. wokalu po bramce, kompresorze i efekcie w tym przypadku delay. Oglądałem już kilka tutoriali i opisów jak to mniej więcej zrobić ale niestety być może robię jakiś błąd gdzieś wcześniej…

W moim przypadku (x32 producer + cubase 5) mikrofon mam wpięty w wejście 1 w mikserze zapiętą bramkę, kompresor i pogrzebane w eq - poczym poprzez sends on fader na busie 13 dodany efekt delay który oczywiście w monitorach słychać ale w cubase już się nie nagrywa natomiast bramka kompresor i eq owszem. W cubase też nagrywam wokal na kanale 1. Pytanie moje jest gdzie robię błąd ? Być może źle dodaje efekt bądź coś jest źle w routingu. Najlepiej gdyby ktoś mądry napisał mi od początku do końca jak zrobić to prawidłowo, ponieważ większość informacji które udało mi się na ten temat znaleźć jest niepełna.

Gdyby była potrzeba prześle zdjęcia ustawionego routingu w moim stole bądź dostarczę wszelkich innych potrzebnych informacji.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2015-11-22, 13:40   

bassior napisał/a:
Chyba na sztywno, nie sprawdzałem. W reaper przestawiałem tylko który ch na który track ma wchodzić.

Nie jest na sztywno.

Natomiast wyjścia direct na kartę są wybierane grupami 8 kanałów, tak samo jak paczowanie wejść, z stołu i stageboxów. Możesz wybrać dowolną ósemkę.

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-11-22, 19:07   

godj, w takim trybie używania efektów, na kanale zawsze będzie miał suchy sygnał. Efekt jest domiksowany na tym powrocie/busie i żeby go nagrać musiał byś ustawić by pobierało też to wejście (nie bawiłem się jeszcze w nagrywanie na tym stoliku, więc nie wiem czy da się zrutować na kartę cokolwiek innego niż 32 wejścia mikrofonowe. Pytanie, nie wolisz nagrać suchego wokalu a efekt dołożyć potem po vst?

ciasteczkowypotwor, Ta ósemka jest trochę myląca, bo potem i tak możesz wiekszość indywidualnie zmienić w ustawieniach kanału

godj 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 3000
Oświetlenie: brak
Wysłany: 2015-11-23, 20:00   

Oczywiście mógłbym całość zrobić w daw-ie a stołu używać tylko do przepuszczenia sygnału przez fat-ch ale nie do końca o to chodzi. Najprościej mówiąc chciałbym nagrywać wszystko w daw-ie to co słyszę w monitorach już po całym miksie łącznie ze wszystkimi zabiegami na desce tak żeby cubase służył tylko i wyłącznie jako wielośladowy rejestrator.
Metodą prób i błędów w końcu udało mi się nagrać efekt który zapiąłem do bus-a i pomogła w tym zmiana routingu w zakładce out 1-16 z direct out na monitor. Sytuacja znów komplikuje się kiedy np. na wokal mam zapięty efekt stereo delay którego rozłożenie w panoramie bardzo ładnie słyszę w monitorach ale po nagraniu oczywiście stereo ginie. Czyli jest postęp ale już kolejny problem :P W daw-ie oczywiście też próbuję nagrywać ślad w stereo ale na razie jeszcze bez pożądanego efektu.

Będę próbował ogarnąć to nagrywanie i na pewno podzielę się tutaj ewentualnymi sukcesami co nie zmienia faktu iż dalej liczę na pomoc kogoś mądrego ;)

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-11-24, 11:07   

Bo wysyłka jest w mono. dopiero powrot jest stereofoniczny. Więc jeśli dobrze kombinuję, musiał byś podebrać nie busa, tylko powrót efektu

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Wysłany: 2015-11-24, 21:06   

bartek3033, można zmienić wlot na kanał-fader, spośród wcześniej wybranych ósemek.
Natomiast wyjścia na kartę mogą być tylko ósemkami.

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

bassior 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2015-12-03, 14:37   

godj napisał/a:
Oczywiście mógłbym całość zrobić w daw-ie a stołu używać tylko do przepuszczenia sygnału przez fat-ch ale nie do końca o to chodzi. Najprościej mówiąc chciałbym nagrywać wszystko w daw-ie to co słyszę w monitorach już po całym miksie łącznie ze wszystkimi zabiegami na desce tak żeby cubase służył tylko i wyłącznie jako wielośladowy rejestrator.
Metodą prób i błędów w końcu udało mi się nagrać efekt który zapiąłem do bus-a i pomogła w tym zmiana routingu w zakładce out 1-16 z direct out na monitor. Sytuacja znów komplikuje się kiedy np. na wokal mam zapięty efekt stereo delay którego rozłożenie w panoramie bardzo ładnie słyszę w monitorach ale po nagraniu oczywiście stereo ginie. Czyli jest postęp ale już kolejny problem :P W daw-ie oczywiście też próbuję nagrywać ślad w stereo ale na razie jeszcze bez pożądanego efektu.

Będę próbował ogarnąć to nagrywanie i na pewno podzielę się tutaj ewentualnymi sukcesami co nie zmienia faktu iż dalej liczę na pomoc kogoś mądrego ;)

Może spróbuj pobrać wyjścia efektu na kanały.

guitarman6666 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 2 x 45
Wysłany: 2015-12-03, 18:15   

Zainsertuj poprostu efekt na kanał, a nie przez wysyłki. Jeśli da się nagrać po bramce i po EQ, to na pewno da się nagrać po Insercie.
Ewentualnie ustaw powrót efektu na kanały np. 31/32 i dodatkowo je nagraj. Wtedy suchy wokal będziesz miał osobno i efekt osobno. Po puszczeniu razem będzie jak z głośników. Żeby usłyszeć w DAWie efekt stereo powrotu, musisz poprostu rozpanoramować w DAWie kanały 31/32.
Ostatnio zmieniony przez guitarman6666 2015-12-03, 18:19, w całości zmieniany 3 razy  

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Wysłany: 2015-12-15, 08:36   

guitarman6666, tak stereo delay, na mono wokal, geniusz.

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

guitarman6666 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 2 x 45
Wysłany: 2015-12-15, 13:00   

ciasteczkowypotwor napisał/a:
guitarman6666, tak stereo delay, na mono wokal, geniusz.
Czego nie zrozumiałeś, bo nie czaję za bardzo?

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2016-01-07, 18:02   

Hej, Miałem przyjemność wczoraj nagrywać pierwszy raz na berku :D I nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie. Idzie ustawić w którym miejscu toru jest pobierany sygnał do nagrania? Bo nigdzie tej opcji nie zauważyłem. A jeśli nie idzie, to skąd pobierany jest na sztywno? Mam niejasne przeczucie że to nie jest czysty sygnał z preampu. Czyżby po Low passie? a może jeszcze dalej?

sebagnych 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 0000
Wysłany: 2016-01-08, 14:39   

Sygnal jest pobierany z Directów , czyli sprzed faderów.

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2016-01-08, 22:31   

Seba, a nie aby po preampie?

sebagnych 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 0000
Wysłany: 2016-01-12, 11:09   

hmm możliwe przepraszam za wprowadzanie w bład.

Odpowiedz do tematu