Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Przesunięty przez: barthezz
2006-08-22, 12:19
Najśmieszniejsze aukcje :)
Silesia Sound 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: FOH 4800rms + Mon 3200rms
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2006-08-20, 17:21   Najśmieszniejsze aukcje :)

W tym temacie możecie zamieszczać do linków najśmieszniejszych aukcji na allegro jakie żeście spotkali :]
Ja może zaczne :twisted:
www.allegro.pl/item120650...kacji_nowe.html

edek 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: coś się znajdzie
Wysłany: 2006-08-20, 17:34   

Wszystkie lextony są śmiechu warte albo pożałowania - sam nie wiem czego. Subbas estradowy na głośniku szerokopasmowym i ta skuteczność 92dB - chyba zabija... ciszą :mrgreen:

domino333 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Nie chwalę się
Wysłany: 2006-08-20, 23:05   

Załosne, zaczynali bez komentarzy a już mają 6, w tym jeden negatyw. Widać gówno się sprzedaje.

edek 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2006-09-07, 14:58   

http://www.allegro.pl/ite...sokotonowe.html
stosując jego przelicznik, (piezak kosztuje mniej niż 5zł) to super basowe głośniki z jego paczek kosztowałyby z 5000zł :twisted:

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2006-09-09, 04:44   

http://www.allegro.pl/sho...php?uid=5694679

: )

Gość

Wysłany: 2006-09-13, 18:25   

zaraz zaraz czy ktoś tu coś ma do wyrobów Sux-Sound ????

Silesia Sound 

Nagłośnienie: FOH 4800rms + Mon 3200rms
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2006-09-15, 16:00   

to będe bardzo zdziwiony bo to są dobre kolumny przetestowane i to dobrze gra.
Znam tego gościa co to robi i on porównywał swoje basy z firmowymi basami i grają super jak na swoją cenę!!!

djsuchy 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: FOH 3kW--> 10kW
Wysłany: 2006-09-15, 16:15   

Witam. W wyrobach Sux-Sound stosuje sie bardzo dobre i średnie głośniki, jednak te które są nic nie warte a kosztują odrazu odpadają. Oferta jest nadal dopracowywana projekty również. Już niebawem ukaże sie nowa oferta w której stosowane będą przedewszystkim głośniki marki BYEMA oraz CELESTION. Każdemu projektowi poświącam wiele czasu aby dojść do jaknajlepszego efektu. A ceny mam bardzo konkurencyje poniewaz parametry sa prawdziwe.. Może pasmo w subbasie od 49hz nie jest szczytem zejścia ale jesto to prawdziwy prametr, tak jak reszta parametrów. Zresztą gdybym nie był pewny tych wyrobów nie wystawiał bym gwarancji 12-sto miesięcznej na pismie. Dodatkowo moge wystawic fakturę Vat. Ja nikogo nie obrażam i uwążam ze każdy człowiek ma równe prawa. Oraz nie oszukuje ludzi.

jon-x 
ESTRADOWIEC

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2006-09-15, 20:51   

djsuchy - naglosnilbys maly klubik (rozmiary mieszkania w kamienicy) na fakture vat? co bys tam wstawil?

jon-x 
ESTRADOWIEC

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2006-09-16, 09:43   

cóż za wyrafinowany dowcip, gratuluję!

Gość

Wysłany: 2006-09-16, 16:29   

Co wam odbiło
Przez kupe czasu wszyscy robili kolumny na STXach i sie podniecali jakie to tanie głośniki i jak super grają ostatnio sie to troche zmienia bo już sie obżydło wszystkim że ciągle STX i STX i robią na innych głośnikach tylko dlatego żeby udowodnić, że można inaczej (drożej).
Gość może ma troche wysokie ceny ale produkty są naprawde dobre.
Dobrze wykończone i nie wiem z czego tu sie śmiać.
Rozumie jak koleś robi paczki basowe na szerokopasmowym głośniku o efektywności 92dB tak jak dałem przykład na samym początku tematu, albo jak goście wypisują w opisie żeby nie kupować daremnych głośników z papierowymi membramami bo są ciche i do niczego grają tylko żeby kupować jego "niemieckie"głośniki za 4,99 500 watów i 100dB, ale dj suchy wie co robi i to dobrze robi.

jon-x 
ESTRADOWIEC

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2006-09-16, 19:01   

zadalem powyzej pytanie jak naglosnilby klub - poczekajmy na odpowiedz.

md 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2006-09-17, 12:24   

Anonymous napisał/a:
Co wam odbiło
........ ale dj suchy wie co robi i to dobrze robi.

Teraz może już wie, ale czy aby na pewno?
http://www.elektroda.pl/r...2859292#2859292
Szczególnie polecam fragmenty tekstów dotyczące
djsuchy napisał/a:
Nie chodzi mi o masową produkcję. Mam na myśli zrobienie ich na własną potrzebe do zastosowań półprofesjonalnych a może nawet profesjonalnych. Ale nie mam na myśli sprzedaży hurtowej
- cytat z innego forum ;)

djsuchy
Gość
Wysłany: 2006-09-17, 15:22   

Nie wiem czemu ale zauważyłęm ze na forach ostatnio przyczepiacie sie do wszystkiego... Wszystkich krytykujecie jak tylko sie da, a jak Wy coś zrobicie to zawsze musza byc najlepsze opinie tak ? Zdaje mi sie że skoro estradowiec.pl jest tak poważnym serwisem to admini i moderatorzy powinni byc neutralni. Wiem co mówie. Co do tego kubu ... licze ze 50m2 więc wystarczą 2 kolumny 1x15"+1" o fesktywości 99db i prosze mi wiezyc ze wystarczy. Jak nie raz sie bawiłem na większych salach z kolumnami 12"+1" i było dobrze moze troche bas uciekał ale dał sie odczuć. Co do cytatu wtedy nie planowałem ząłozenia firmy. A po drugie logiczne że nie wprowadził bym do masowej produkcji głośników które nie były by sprawdzone (mam na mysli pomiary parametrów). Każdy chwali swoje produkty i tak jest od zawsze, reklama podstawą handlu. Sam wiem w czym sobie dobrze radze i przy tym zostane nie obchodza mnie opinie innych, no chyba że kupców moich produktów.

Pozdrawiam

jon-x 
ESTRADOWIEC

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2006-09-17, 17:57   

Cytat:
Co do tego kubu ... licze ze 50m2 więc wystarczą 2 kolumny 1x15"+1" o fesktywości 99db i prosze mi wiezyc ze wystarczy.

Cholera, a myslalem ze trafilem na goscia ktory cos wie i wystawia faktury vat : /

md 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2006-09-17, 18:18   

Przecież to fachura, wystarczy poczytać jego posty na elektrodzie i do tego cudowne dziecko polskiego biznesu - 15-to letni kapitalista wystawiający faktury VAT, mocno konkurujący z LDM, Polanowskim i innymi ;)
Kolejny przypadek biznesu na dziko, który w nosie ma prawa autorskie do projektów, normy i certyfikaty. Do tego kompletny brak znajomości realiów rynku, problemów gwarancji itp. Wystarczy jeden świadomy klient, który zechce sprawdzić parametry sprzętu i ewentualne egzekwować swoje prawa do reklamacji i już firma pada wykończona kosztami ekspertyz, prawników i roszczeń gwarancyjnych. Tonsil z solidnym zapleczem badawczym, laboratoriami, latami doświadczeń, dystrybutorami w całym kraju upadł, a tutaj mamy narodziny potentata w branży "sprzęt estradowy".

michał32
Gość
Wysłany: 2006-09-20, 20:16   tani a dobry sub

witam niedawno potrzebowałem 2 suby na niewielkie imprezy poprosiłem o pomoc dj suchego pomógł mi wykonać 2 suby na stx 30/200 -4 AE graja naprawde bardzo fajnie nie ma co na nie narzekać wszyscy pisza ze stx to szajs sluchajcie za taka cene nie ma nic lepszego a jak macie 1000 zł to kupcie sobie głosnik enaighteena (enajtinga) albo B&C lub (maculeya) to so dobre i profesjonalne głosniki ale i cena niezła

edek 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2006-09-21, 14:33   

"enaighteena (enajtinga)" co to za głośnik :?: Chyba 18sound....

md 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2006-09-21, 18:18   Re: tani a dobry sub

michał32 napisał/a:
witam niedawno potrzebowałem 2 suby na niewielkie imprezy poprosiłem o pomoc dj suchego pomógł mi wykonać 2 suby na stx 30/200 -4 AE graja naprawde bardzo fajnie nie ma co na nie narzekać wszyscy pisza ze stx to szajs sluchajcie za taka cene nie ma nic lepszego

Zasada jest taka, że im mniej wiedzy posiadasz, tym bardziej proste wydaje Ci się wszystko. Byłem jednym z pierwszych (jeżeli nie pierwszy) na forum elektrody, który ośmielił się napisać, że STX-y to chińszczyzna, którą dziwnym trafem forumowicze podnieśli do rangi głośników estradowych. Wszyscy zachwycają się tam parametrami podawanymi przez STX, a ganili inne firmy za to, że nie podają parametrów, lub że podają parametry z kosmosu (np. Alphard). Ale czy ktoś sprawdził parametry głośników STX-a i porównał je z tymi, które podaje producent? Jakiś czas handlowałem tymi głośnikami i wyrobiłem sobie o nich zdanie - nie mam zaufania do parametrów i śmiech mnie bierze na określenie: "głośniki estradowe" po 150zł.
Twój problem polega na tym, że masz mało kasy i myślisz, że jak zbudujesz suba na STX-ach to zaoszczędzisz. Nic bardziej mylnego. "Estradowe" STX-y o Spl na poziomie 90dB ;) wymagają potężnych mocy. Jeżeli kupisz prawdziwego estradowca, to przy połowę słabszym (więc tańszym) wzmacniaczu będziesz miał lepszy efekt i pewność, że głośniki nie zmienią parametrów po pół roku grania i że nie trzeba będzie zmieniać głośniki co 20 imprez.
Posłuchaj kiedyś prawdziwych kolumn, to zmienisz zdanie o głośnikach STX-a i zrozumiesz dlaczego warto zapłacić trochę więcej za jakość i brzmienie. I tutaj uwaga - w obiegu jest cała masa solidnych głośników firmowych ale po regeneracji (często na chińskich częściach) - więc kupując z Allegro używany głośnik nie dowiesz się jak brzmi oryginał.

PANICZKAMIL 

Zaproszone osoby: 3
Nagłośnienie: SKUP&SPRZEDAŻ NAGŁOŚN
Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2006-09-22, 06:53   

A ja z Barthezzem myślę,ze jeszcze Cie wyprzedziliśmy z stwierdzeniem,ze Stx to ledwo bibkowe szczekaczki ;D.

Z tym allegro to prawda - sam sie naciąłem ostatnio :/ = 400zł w plecy :/

Coś tam mogę pomóc nagłośnić - IŁAWA i okolice 606 79 26 56

Odpowiedz do tematu