Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
biesiada
maciej991 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Ponad 2kw FBT
Wysłany: 2010-05-05, 14:56   biesiada

A jak to jest z piosenkami biesiadnymi? :mrgreen: Często zdarza mi sie grać imprezy biesiadne dla emerytów czy działkowiczów gdzie chcą tylko biesiade. To sie chyba niekwalifikuje pod zaiks bo nie mają konkretnego autora nie?(jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie, po uzyskaniu odpowiedzi temat do kasacji).

djbartez 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: 3kW
Wysłany: 2010-05-05, 20:37   

Zaiks pobiera tantiemy za wesela, na których grywa się właśnie taką muzykę, więc myślę, że w twoim przypadku też musisz uiścić opłatę.

vega 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2010-05-05, 21:32   

No koledzy - to nie tak. Na weselach nie grasz po pierwsze samej stricte biesiady i dlatego zaiks się czepia. Nie podlegają opłacie piosenki tzw ludowe gdzie jest nieznany autor i tekściarz oraz utwory które z racji wieku już nie podlegają ochronie autorskiej. Poza tym generalnie opłatę do zaiksu wnosi organizator imprezy a nie muzyk. Tak wygląda od strony prawnej i zrzucanie opłaty na muzyków jest w zasadzie nielegalne. Chyba że koniecznie chcesz zagrać na takiej imprezie i godzisz się uiścić tą opłatę.

maciej991 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Ponad 2kw FBT
Wysłany: 2010-05-05, 21:40   

Okk dzięki za odpowiedź :mrgreen: Właśnie myślałem tak jak vega że skoro przy biesiadach jest autor nieznany to nie płacimy. Uwierzcie mi że zdarzają się takie imprezy na których grywam tylko biesiade np jakaś krótka impreza dla emerytów z akordeonem itp ale to tak na marginesie :razz:

djbartez 
Rozwinę pytę

Wysłany: 2010-05-06, 13:43   

Z tym to się zgodzę że jak sama biesiada i autor "no name" to się nie płaci. Ale zauważcie tak wchodzi na impreze kontroler ZAIKS i zdarzyło się wam zagrać coś z repertuaru danego zespołu. Na nic zdadzą się wam później wytłumaczenia że to jeden tylko nr itp. Warto się więc zabezpieczyć.

I u nich jest tak płacisz im tantiemy to kontroli nigdy nie będzie ;)

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2010-07-07, 19:03   

djbartez, ale jak zagrasz piosenkę danego zespołu np BOYS hej sokoły to fakt autor piosenki jest znany i powinnno sie zapłacić z tym że nie muzyk tylko organizator imprezy a Ty zobowiązany jesteś zagrać daną piosenkę z legalnego nośnika.

djbartez 
Rozwinę pytę

Wysłany: 2010-07-07, 19:27   

Tak tylko pamietajcie żeby sie zabezpieczyć. Jak ktoś organizuje imprezę to najlepiej mieć umowę itp, żeby później ktoś się na Was nie wypiał. Jeśli tak będzie to zostajecie w wielkiej ku...

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2010-07-08, 17:24   

djbartez, jakie Ty umowy spisujesz ? O dzieło? Zlecenie? Bo to żeby zawrzreć w umowie że my jesteśmy zleceniobiorcami i że wszelkie koszty związane z odtwarzaniem publicznym opłaca organizator to chyba wszyscy wiemy.

djbartez 
Rozwinę pytę

Wysłany: 2010-07-08, 19:27   

Carlo zle zrozumiales. Czesto sa festyny na wioskach gdzie organizatorom jest mase. Zjawia sie kontrol i wtedy zaczyna sie szukanie głównego organizatora. I co wówczas wychodzi że takiego organizatora brak i całośc odpowiedzialności spada na prowadzącego. Więc dlatego piszę żeby się zabezpieczać.

Innym przykładem są imprezy w remizach. Powiedz mi kto przyzna się do jej organizowania. Jak myślisz że ktoś zgłasza takie imprezy do ZAIKSu to jesteś w błędzie.

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-09-02, 23:24   

djbartez, sory za odkop, ale sam po takiej imprezie jestem.
Ciężko powiedzieć że organizatorów jest masę, bo zazwyczaj wszystko pod straża albo radą sołecką, wypadku jeśli wpadną, to wszystko spada na prezesa OSP jesli akurat to robiła straż, ponieważ to on jest najwyżej stojącym w hierarhi i on odpowiada za całą jednostkę
Ostatnio zmieniony przez bartek3033 2012-09-02, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu