Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Początki bez działalności i opłat na zaiks?
Luke15 
Monitorowiec

Nagłośnienie: Dr_Aus
Oświetlenie: 4,5kW
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2012-10-28, 16:36   

[edit]
Ostatnio zmieniony przez Luke15 2012-10-28, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  

Matis 
Patrz i się ucz

Wysłany: 2012-10-28, 18:59   

Nie wiem czy to jest na 100%, ale czytałem wywiad z policją i do własnego użytku można mieć filmy i muzykę, oprogramowanie i gry już nie. Jeżeli jest to impreza w gronie przyjaciół, czyli jak wspomniałeś te 30 osób, to nawet nie trzeba grać oryginalnych utworów (pod warunkiem, że nie czerpie się korzyści). Jeżeli jest to nie prawda, a chodzi o granie z legalnych MP3 dla tych przyjaciół, to w sumie sam nie wiem jak to interpretować, wszystkie sklepy MP3 mają zaznaczone, że utwory są do użytku własnego nie komercyjnego. Jeżeli właściciel lokalu opłaci Zaiks, to można już z takiej MP3 skorzystać (potwierdzone przez rozmowę telefoniczną ze ZPAV'em, chodzi o to, że wtedy nabierają licencji na publiczne odtwarzanie), więc w takiej sytuacji nie wiem czy takie granie podlega pod prywatny użytek, bo jeżeli nie, to wtedy opłata jest pobierana, inaczej legalne utwory są traktowane dalej jak piraty.

Luke15 
Monitorowiec

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2012-10-28, 19:26   

[edit]
Ostatnio zmieniony przez Luke15 2012-10-28, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-28, 20:38   

znaczy sie on tutaj nie wspominał o graniu, tylko wgl o posiadaniu. I z tego co wiem to tak faktycznie jest, ale to też zależne jest od tego w jaki sposób to pobierzesz, ponieważ dozwolone jest posiadanie, lecz niedozwolone udostępnianie, więc wszelkiej maści p2p odpada, więc imprezy chyba tym bardziej się pod to łapią.

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-28, 21:19   

Z całym szacunkiem Luke15 ale jeśli nie masz wiedzy w jakimś temacie, to może zwyczajnie daruj sobie pisanie jako spec, bo później ktoś może za to słono zapłacić.

Ogólnie konkluzja jest jedna - polskie "prawo" (a może raczej regulaminy zaiksów i innych takich) jest mocno skomplikowane i często niezrozumiałe dla użytkowników (czyli nas). Jeśli w środowisku użytkowników prawa ludzie nie mają pewności co i jak to jest to cholernie duży problem. A "prawo" na bank nie jest "przyjazne". I na bank nie jest dostosowane do XXI wieku. Nie wiem jak jest w innych krajach...

www.djdowynajecia.pl

Matis 
Patrz i się ucz

Wysłany: 2012-10-28, 21:43   

Niestety też nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go. Generalnie jeżeli ktoś ma jakieś obiekcje to polecam dzwonić do ZPAV - wszystko wyjaśnią, jest to zdecydowanie lepsze niż pisanie tematu i dyskusja na kilka stron, gdzie każdy pisze co mu się wydaje, co w większości wypadków jest nieprawdą. Niestety w Zaiksie pracują ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym co możemy a co nie. Według pani z Zaiksu mam prawo do sprzedaży utworów z iTunes :) . Za to doskonale wiedzą ile kasy się nachapać - sławna jest sprawa z taksówkarzami, którym kazali kiedyś płacić za słuchanie radia podczas jazdy, na szczęście to nie przeszło. Jak to mówią specjaliści w temacie własności intelektualnych - jak chcesz się nachapać kasy idź do Zaiks pracować.

Btw zgadza się, że z p2p nie można korzystać, ale nie wiem co to ma do odtwarzania utworów wśród znajomych? Chodzi o to, że można posiadać, ale nie można udostępniać do powielania. Puszczając muzykę jak siedzę z dwoma znajomymi przy piwie nie udostępniam tego w sieci przecież :)

Luke15 
Monitorowiec

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2012-10-28, 22:34   

[edit]
Ostatnio zmieniony przez Luke15 2012-10-28, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

Matis 
Patrz i się ucz

Wysłany: 2012-10-28, 22:41   

Luke15 napisał/a:
No właśnie tutaj jest problem - skoro ktoś dzwonił do tego ZPAV to chętnie posłucham czego się dowiedział - niby tyle ludzi tam dzwoni a ciągle nikt nic nie wie? O co tutaj w ogóle chodzi?

Sam zadzwoń i dowiedz się od źródła na tematy które cię interesują. Jak ja miałem problem to dzwoniłem i na wszystkie swoje pytania dostałem odpowiedź.

papaj00 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: 2xHF40 2xSTK612 dr_aus
Oświetlenie: HA 4000 H2400
Wysłany: 2012-10-29, 01:12   

Z tego tematu jasno widać czemu ''firmy'' nie legalne są tak konkurencyjne, dla legalnie działających przedsiębiorstw..........

530369665 (PLAY)

ARNE 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: Bayor Audio DA208,BP12FH
Oświetlenie: Scantech 400,Studio Due Shark 150,250
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-29, 08:10   

Granie za psie stawki jest podcinaniem gałęzi na której się siedzi.Szkoda tylko że wielu zrozumie to za jakiś czas kiedy sami będę chcieli na chleb zarobić a nie grać dla samego grania.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2012-10-29, 08:30   

To nie jest podcinanie gałęzi a walenie całego drzewa które nas "żywi"

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-29, 10:43   

Matis napisał/a:
Luke15 napisał/a:
No właśnie tutaj jest problem - skoro ktoś dzwonił do tego ZPAV to chętnie posłucham czego się dowiedział - niby tyle ludzi tam dzwoni a ciągle nikt nic nie wie? O co tutaj w ogóle chodzi?

Sam zadzwoń i dowiedz się od źródła na tematy które cię interesują. Jak ja miałem problem to dzwoniłem i na wszystkie swoje pytania dostałem odpowiedź.

Z całym szacunkiem - ja nie wątpię w to, że dostałeś odpowiedzi na swoje pytania... ale dostałeś je nie od "niezależnego źródła" tylko od "firmy" która czeka na twoje pieniądze. To jest dla mnie dziwne i mało zrozumiałem, że to nie "prawo" reguluje takie rzeczy, tylko regulaminy takich organizacji. Nie mniej jednak dla swojego bezpieczeństwa warto "prawa" przestrzegać.

Dlatego ja mam działalność:)

[ Dodano: 2012-10-29, 10:49 ]
A mówiąc o "psujących rynek" to rzeczywiście jest to cholernie duży problem, w wielu dziedzinach. Bo jest cholerna różnica między "zrobić" a "zrobić dobrze". Mam przyjaciół zajmujących się reklamą, grafiką, stronami www - i ci dopiero klną na dzieciaków (i nie tylko dzieciaków) robiących dziadostwo za pół darmo, na nielegalnym oprogramowaniu.

Dlatego ja staram się podkreślać różnicę w jakości świadczonych usług. Moim zdaniem to trafia do ludzi, trzeba pokazać skąd się bierze różnica w cenie.

www.djdowynajecia.pl

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-29, 15:55   

kardal, tylko że z 2 strony jak ktoś dopiero zaczyna, to bardzo cięzko jest się wkręcić i grać za godne pieniądze. A w klubach to już wgl. Np kumpel raz gadał z kilkoma młodymi djami co grają po klubach w krk, jak są imprezy organizowane przez firmy w stylu ENA albo Collage party, to mówili mu że nie dostają ani grosza a nieraz nawet dokładają do interesu, bo mają wytwornicę, albo bazooke na CO2 a napełnienie jej płynem swoje też kosztuje.

[ Dodano: 2012-10-29, 15:57 ]
Od razu zastrzegam, żeby mnie tu nikt nie zjechał, dlatego ja narazie nigdzie nie gram, bo sb powiedziałem że wolę zaczekać aż dorwę normalną pracę i odłoże grosza na pryzwoity sprzęt, by jak to się mówi nie grać imprez na byle czym, za flaszke.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2012-10-29, 16:09   

Jak się godzą na granie za free to ich wina. Przychodząc do klubu rozmawiając z managerem/kierownikiem/właścicielem klubu trzeba od razu ustalić stawkę za jaką się gra. Ja też zatrudniam młodziaków dorywczo ale nie oszczędzam im na wynagrodzeniu bo to procentuje. Dziwi mnie podejście restauratorów krakowskich (niby taka inteligencja) do sprawy. Cwaniaki i tyle. Jak raz czy drugi braknie im dja na imprezie bo się zbuntujecie i nie będziecie grac za free to sami będą z kasa za wami latac

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-29, 17:10   

znaczy sie tu chyba oni nie mają wspołpracy bezpośrednio z klubami tylko z tymi firmami, a one robią imprezy cyklicznie, za każdym razem w innym lokalu.

Matis 
Patrz i się ucz

Wysłany: 2012-10-29, 17:10   

jegomosc napisał/a:
Matis napisał/a:
Luke15 napisał/a:

Z całym szacunkiem - ja nie wątpię w to, że dostałeś odpowiedzi na swoje pytania... ale dostałeś je nie od "niezależnego źródła" tylko od "firmy" która czeka na twoje pieniądze. To jest dla mnie dziwne i mało zrozumiałem, że to nie "prawo" reguluje takie rzeczy, tylko regulaminy takich organizacji. Nie mniej jednak dla swojego bezpieczeństwa warto "prawa" przestrzegać.

Skoro jest to organizacja pod którą podlegamy, to chyba oczywistym jest pytać się ich jak egzekwują dane rzeczy, co jest legalne a co nie. Co jest dla ciebie niezależnym źródłem ? Dj Mietek z 4clubbers który napisze ci przekonywującego posta? Pozatym bezpośrednio płaci się do Zaiks, zpav jest organizacją która dba o legalność nośników, kogo się twoim zdaniem powinno pytać który nośnik jest legalny? Z całym szacunkiem, jeżeli ktoś ma problem czy jego działalność jest w 100% legalna, to niech zadzwoni do instytucji które się zajmują egzekwowaniem nielegalności, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Jeżeli ktoś uważa, że któryś punkt jest absurdalny i podejrzany, wtedy może wykonać telefony do doradców prawnych. Na pewno polemika na forum z osobami, które nie mają pojęcia na ten temat, a tylko słyszały od znajomego dj-a albo zespołu nie ma sensu.

A jeżeli chodzi o trzymanie cen, to nie warto iść śladem tych zaniżających, oni się w którymś momencie sami wyeliminują, a warto pamiętać żeby samemu nie zaniżać, tylko w ten sposób można wygrać.

SILVER SOUND 
Awanturnik zatwardziały RECYDYWISTA

Ostrzeżeń:
 12/10/11
Wysłany: 2012-10-29, 17:41   

Matis napisał/a:
....

A jeżeli chodzi o trzymanie cen, to nie warto iść śladem tych zaniżających, oni się w którymś momencie sami wyeliminują, a warto pamiętać żeby samemu nie zaniżać, tylko w ten sposób można wygrać.

Witam
Tu jeszcze jedna moja rada. Swój sprzęt miec tylko dla siebie, a jesli pożyczac, to tylko równym sobie, i myslacym podobnymi kategoriami... Pożyczacie gówniazowi, a on Wam robi zanizanie cen , czyli tak na prawde, na Waszym sprzecie psuje Wam rynek...
Miałem taki przypadek, że pewna niby-firma z lublina porzyczała ode mnie EV linie, a równoczesnie rozsiewała kalumnie na temat mojej firmy...
i... grała za 70% kwot, poniżej których ja nigdy bym sie nie zgodził....
jk

Odpowiedz do tematu