Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Pseudo dj-MatyAS i jego ostrzeżenia na elektrodzie.pl
PANICZKAMIL 
Stagehand - to brzmi dumnie

Zaproszone osoby: 3
Nagłośnienie: SKUP&SPRZEDAŻ NAGŁOŚN
Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2014-02-01, 13:37   

Jakbyś miał 60lat i 65lat doświadczenia to byś wiedział, że piezzo do dobry głośnik a filter w warczyburgu trza wymnieniać... :D

Coś tam mogę pomóc nagłośnić - IŁAWA i okolice 606 79 26 56

andrzej887 
Realizator FOH

Wysłany: 2014-02-01, 14:22   

No i niech tam tak zostanie , takie miejsce jak widać potrzebne .

PANICZKAMIL 

Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2014-02-01, 16:46   

http://www.elektroda.pl/r...248538#13248538

Ciekawe jak dokonali pomiaru - grzecznie zapytałem :]

Passt
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 17:18   

PANICZKAMIL napisał/a:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13248538#13248538

Ciekawe jak dokonali pomiaru - grzecznie zapytałem :]

Zapewne Matyjas nie raz pisze durnoty, ale proponuje, zanim siegniesz po "kij" aby mu "przywalic", nieco pomyslec... Załóżmy, że w materiale z miksu zespołu, jest dośc silny zakres poniżej tych 45 Hz, zatem bez "obciecia" dociera do wzmacniaczy, jest wzmocniony, i dostarczany do głośników. Ponieważ głosniki w akurat tej, a nie innej konstrukcji, nie są w stanie przetworzyc nic poniżej tych 45 Hz, absorbują tylko moc wzmacniacza, nic nie emitując, a demolując głosniki. Jesli jest to w szczytach ok 30% amplitudy sygnału wyjściowego wzmacniacza, i to dzieki odfiltrowaniu, zniwelujemy, to.... Wzmacniacz "odzyskuje" ok , własnie 3 dB!!!!! mocy dla tych zakresów, które kolumna jest w stanie przetworzyć.
Zapewne te "3dB" co napisał może nie okazac sie 3 dB a 1,5-2 dB w spl max systemu, ale efekt pozytywny jest, szczególnie gdy set jest oparty na pasywnych podziałach między głosnikami.
Jedzie cie po nim na tym forum, aby, jak mi sie wydaje siebie "dowartosciowac", bo sami wypisujacie niekoniecznie madre wpisy...
A jak dokonali pomiaru???
Pomysl człowieku, dziś praktycznie każda firma ciaga ze sobą urządzenie do pomiaru natęzenia dźwięku!!!! Zatem jesli ktoś chce to takowe porównanie, bez, i z obcieciem poniżej 45 Hz... Tego typu zabiegi kazda szanująca się firma nagłosnieniowa przeprowadza przed koncertem, zatem nawet zapuszczenie szumu rózowego wchodzi w rachube...No chyba ze kolega przygotowuje sprzet inaczej...
jk

Luke15 
Monitorowiec

Nagłośnienie: Dr_Aus
Oświetlenie: 4,5kW
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2014-02-01, 17:44   

PANICZKAMIL, jest dokładnie tak jak pisze wyżej Silver. Nie do końca masz rację.

Tak samo sytuacja wygląda z cytuję: "Pierwsze słyszę, że głośnik ma pracować jak p*************ny by sie cewka wentylowała i było bezpieczniej "

Dokładnie tak się dzieje. Aby się nie powtarzać skopiuję to co już napisałem:

To co kolega pisze jest poniekąd prawdą - o wychylającej się cewce. A spróbujcie zasilić głośnik subbasowy pasmem 40-80Hz oraz 100-200Hz. Podawajcie teraz na niego jak największą moc, a zobaczycie że głośnik grający od 40-80Hz, przyjmie tej mocy więcej.

Głośniki subbasowe mają długie cewki, które wystają poza nabiegunniki, przez co nie mogą oddawać one w nie ciepła w całości - poprzez ruch cewki, może ona w miarę równomiernie oddawać ciepło, a przepływ powietrza spowodowany dużą amplitudą, ułatwia to. Gdyby głośnik się nie wychylał, zwoje wystające poza obwód magnetyczny, szybko by się nagrzały i przepaliły.

Co innego w głośnikach midbasowych, gdzie kosztem wychylenia uzyskuje się dużo większą sprawność głośnika poprzez zastosowanie krótkiej cewki - taka cewka nie wymaga dużych amplitud, gdyż prawie cała lub cała znajduje się w obwodzie magnetycznym i skutecznie oddaje ciepło.

Już nieraz mieliśmy przygodę w firmie że pożyczone subbasy grały zbyt wysoko i mimo odpowiedniej mocy spalili je, bo najzwyczajniej cewki nie były chłodzone.

dr_aus 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2014-02-01, 19:29   

każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć. Zamiast sie naśmiewać, skupilibyście sie na sposobie moderacji a nie wytykali inne braki. Administrator elektrody czyta ten wątek, być może z tego powodu Maty-as przestał być moderatorem.
Być może obecnośc tego wątku, jesli będzie merytoryczny, ostudzi troche nadgorliwe zapędy moderatora.
Ostatnio zmieniony przez dr_aus 2014-02-01, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

PANICZKAMIL 

Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2014-02-01, 21:50   

Zapytalem grzecznie jak dokonal ten czlowiek pomiaru. Logiczne, ze wycinajac ponizej 45hz odciaze koncowke mocy i jej sprawnosc i rezerwa mocy o iles % wzrosnie ale nie zrozumialem jak mozna wyliczyc n apodstawie ww. odcinki piliczyc o ile wzrosnie sprawnosc zestawu glosnikowego ---> SS mi to ladnie naswietlil za co dzeuje, pewnie gdyby bylo tak od razu wyjasnione a nie po diodach jak to Matys objasnial pytania bym nie zadal. SS ja dzialam hobbystycznie a nie nawet polprofesjonalnie - pewnie stad niewiedza w tych metodach pomiarowych;)

wyrokulicy1 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Dużo watów CCCP
Oświetlenie: Dużo mrygadełek z CHRL
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-02-09, 14:06   

Elektroda, od miesiąca próbuje edytować post w giełdzie, ale musi edycja przejść moderację, więc wisi sobie jak wisiał, wysłałem zgłoszenie, chyba zabluzgam albo zapomnę kreseczki przy"ą" to się ktoś obudzi tam :D

lollex 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: Granat audio
Oświetlenie: parę ledów
Wysłany: 2014-03-14, 21:50   

Ja osobiście do Dja Matyasa nic nie mam. Szanuje chłopa chociażby za to że tyle lat siedzi w branży. Zwyczajnie chyba ma za dużo czasu, albo jakieś "naciski" z góry. A może po prostu jest pedantem w dziedzinie ortografii? Nie nam to zgadywać. Fakt faktem rozbawiła mnie owa notka, którą dziś dostał jakiś user.

PANICZKAMIL 

Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2014-03-14, 23:14   

Mnie na 2 tyg zbanowali(za post w temacie zmiany głośnika w subie Samsona na 18") i do swoich ogłoszeń dostępu nie mam...:/

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2014-03-15, 20:23   

lollex, nauczył się w końcu, że zaczynamy "wielką", a nie "dużą" :)

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

djbrotkers 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 10kW
Wysłany: 2014-03-15, 21:39   

Jak ma takie zamiłowania do poprawnej ortografii to powinien zostać moderatorem na jakimś forum ortograficznym a nie estradowym... :mad: "Zdanjie" no cóż... :wink:

RFTiTONSIL 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-01-14, 18:06   

Może odświeżę ale Dj-MatyAS zniknął z forum Elektroda jakieś 2 miesiące temu.

PANICZKAMIL 

Ostrzeżeń:
 17/10/11
Wysłany: 2015-01-14, 18:53   

Na pewno jest i looka. Teraz się wyjaśniło jak od takiego czasu nie dostałem blokady na pisanie albo bana czasowego... Sądzę, że sączą piwko ze swoim rówieśnikiem i razem z jego konta przeglądają ;)

adamski9 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-12, 10:52   

Ale nie rozumiem fenomenu elektrody jak tam za byle co banują

koziołek 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-12, 21:38   

Witam, nie chcę być złym prorokiem, ale kiedyś wyczytałem na Elektrodzie wypowiedź Matyasa, że usuwa swoje konto bo jest bardzo ciężko chory, tak że nie wiem czy on jeszcze żyje. Pewnie się nie dowiemy bo to w końcu nie jest osoba publiczna.
Zdrowia.

Odpowiedz do tematu