Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
CENY,CENY - ile
buli 
Stagehand - to brzmi dumnie

Wysłany: 2014-02-18, 13:44   

No ja miałem takich ostatnio.Nawijam prawie godzine , stram się być jednoczesnie konkretny i zabawny dla rozluznienia atmosfery .Odpowiedz ok jest super ale mamy umówione jeszcze kilka spotkan damy znac więc ustalilismy termin rozmowy na nastepny tydzień i dzwonie .Słysze , że jeszcze nie podjeli decyzji bo pani wystraszyła sie konkurencji bo sporo niespodzianek i ona sie obawia więc mówie że powiem im więcej jak sie dogadamy bo to moje konkurencje i wolalbym żeby jakiś czas tak zostało a poza tym wszystko jest kwestia dogadania .Efekt taki ze jeszcze dadzą znać , ja wiem ze to juz nic z tego nie będzie ale po co takie cuda w stylu damy znac a bo to a bo tamto .Albo w lewo , albo w prawo a nie ciuciu babka .Nie ma zatem złotego srodka na zaprezentowanie się bo pokazałem to co najlepsze i najwazniejsze a i tak cos nie halo i zrozumiałbym jak by ktoś powiedział sorry to nie to szukamy czegos innego ok maja prawo ale zabawa w kotka i myszkę mnie drazni jak diabli

musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2014-02-18, 15:07   

niestety nie każdego stać żeby powiedzieć wprost, że coś im nie pasuje, albo wybierają kogoś innego :razz:

nie co owijać w bawełnę, najczęściej ludzie którzy się hajtają mają jeszcze niewielkie doświadczenie życiowe i nie zdaja sobie sobie sprawy, że ściemnianie na zasadzie "pewnie się domyśli" nikomu nie służy

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-02-18, 15:18   

A z pakietami, sprawa jest o tyle ciężka, że przecież nie każdy wie, który paket i za ile młodzi by wybrali. Więc przy poczcie pantoflowej tak jak napisał buli, łatwo można opinie zjechać.

Showmar 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2014-02-18, 15:57   

musicserwis to że niedojrzali to jeszcze nic. Najgorzej jak umowę podpisują młodzi, wszystko z nimi ustalisz, krwią podpiszesz, a na sali ujawnia się prawdziwy organizator w postaci kochanej mamusi/teściowej. I słyszysz, że to co młodzi ustalili nie jest ważne, bo to nie oni będą płacić.

Co do pakietów, to jeszcze jedna rzecz jest w tym słaba: klienci są przeważnie ignorantami lub nie znają się zupełnie na technikaliach. Dla nich wyznacznikiem jest stwierdzenie: "goście mają się świetnie bawić". Więc pakiet, gdzie na pierwszy rzut oka różnica jest w cenie (resztę 99% klientów pominie) ogranicza wybór do jednego słusznego pakietu.

Tak się zastanawiam i poważne pytanie o sprzęt dostałem chyba dwa lub trzy razy w przeciągu 3 lat. Podczas spotkania z klientem jak rzucam nazwę producenta kolumn, to już jest konsternacja po drugiej stronie :roll: . Za to faktycznie klienci coraz dokładniej maglują o pełną ofertę - wręcz chcą przed podpisaniem umowy ustalić cały harmonogram imprezy włącznie z playlistą. Staram się jednak zawsze podpisać umowę a szczegóły ustalać później mailowo, bo szkoda na to czasu na spotkaniu, a i tak organizator dośle jeszcze 100 drobiazgów o których zapomniał.

musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2014-02-18, 18:41   

Nie ma sensu mówić o markach sprzętu, RCF, EV, Eurolite, Adj, Elation, MAC...nic im to nie powie

pokażesz film/zdjęcia z oświetleniem to coś może dotrze

buli 

Wysłany: 2014-02-18, 19:58   

No co pakietów to w moim przypadku róznica jest bardzo widoczna i tu moja szansa , mam to na filmach i fotkach .Natomiast w trakcie spotkań wręcz unikam wymieniani firm sprzetu bo to z założenia wiem że nikogo nie interesuje .Wymieniam jedynie ogólnikowo .Więcej czasu poświecam dekoracji światłem , oprawie muzycznej i wodzirejce w trakcie wesel i generalnie jest tak , że jak młodzi sa u mnie na spotkaniu to zazwyczaj sa już zdecydowani w połowie spotkania , rzadko sie zdaża że jest inaczej .Najgorsze sa maile i telefony tu czasem cięzko wyczuc klienta .Co zauważyłem , że ludzie często sugerują sie youtube i nie biorą pod uwage że wszystkie filmiki zawieraja " koncentrat " imprezy czyli najlepsze momenty nie biorąc pod uwagę ze to tylko kilka minut a co dalej .Już słyszałem a ten to robi tak i tak a ja pytam i jak juz to zrobi to co dalej ? no i cisza i odpowiedż no nie wiemy i to całe motto .Wyrabianie opinii na podstawie kilku minut filmu a ja pokazuje całe wesela i w momentach w jakich zyczy sobie klient nie mam nic do ukrycia oprócz autorskich zabaw ale jak już podpisza umowę to wykładam wszystkie karty .A pakiety zobaczymy czy się sprawdzą zresztą sami zobaczcie www.djdarek.eu

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2014-02-18, 21:41   

Bulinku, ma to ręce i nogi przyznaję, choć mam załamkę jak widzę tak już niskie ceny wesel :(
Żeby się do czegoś przyczepić jak to ja, zwracam więc uwagę na literówki i ujednolić rozmiar miniaturek z wizualizacjami pakietu :mrgreen:

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-02-18, 21:47   

Buli ten sredni czym się rózni od pełnego?
Bo po zdjatkach widze, ze tam tansza opcja też jest bogato zaswiecona.

buli 

Wysłany: 2014-02-18, 22:32   

Damiano - literóki ok wyłapie bo strone robie sam i cały czas nad tym pracuje a czytając moje posty wiesz że jestem mistrzem w literówkach ale tak juz mam taki typ .Co do cen to u mnie wyżej nie podskoczysz , studniówki grają za 1200 na 140 ludzi a wiesz że studniówka to nie jest lekka robota

Bartek - róznica polega na dekoracji sali światłem i haczyk jest taki że dekoracja to tylko 200 zł dopłaty i jak widzisz pakiet minimum jest ubogi w stosunku do pozostałych i o to biega żeby robił wrażenie że klient bierze coś dużo lepszego i wedle przysłowia wilk syti i owca cał czyli wszyscy happy.Dekoracja sali to sporo roboty i powiedzmy ok 30 lamp ( led bary i pary led)więc jest i kabli i rozkładania sporo więc pakiet średni ma byc złotym srodkiem dla mnie i dla klienta a minimalny dla desperatów choc bedę starał sie go unikać

Showmar 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2014-02-19, 14:15   

buli, pakiety są ok, tylko uważam, że ceny powinieneś usunąć ze strony i podawać zainteresowanym - najlepiej podczas osobistego kontaktu, zwłaszcza jeżeli jest tak jak mówisz:
buli napisał/a:
jak młodzi sa u mnie na spotkaniu to zazwyczaj sa już zdecydowani w połowie spotkania , rzadko sie zdaża że jest inaczej

Jak miałem cennik na stronie, to znalazłem na stronie konkurencji kopię opisu z mojej strony i ceny o 50zł niższe. A klient jak to klient - 9/10 osób wybierze tańszą ofertę bo "po co przepłacać" :evil: - nawet na spotkanie nie będzie się umawiał.

buli 

Wysłany: 2014-02-19, 19:48   

DjDamiano napisał/a:
zwracam więc uwagę na literówki

Troche poszperałem i chyba wyłapałem błędy , dzieki za cenne uwagi jeszcze tylko te fotki znormalizuje i bedzie ok

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Wysłany: 2014-02-19, 19:57   

Super :) Natchnąłeś mnie tą reklamą i musiałem się pierwszy raz zabrać za swoją ale strony konsekwentnie nie robię :P fanpage na ryjbooku wystarczy. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez DjDamiano 2014-02-19, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

buli 

Wysłany: 2014-02-19, 20:23   

No to jesteś drugi z forum ;-) ) juz ktoś wcześniej doznał delikatnego olśnienia i robi stronkę

[ Dodano: 2014-02-21, 11:55 ]
Damiano zmiany wprowadzone zerknij teraz i oceń proszę

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-05-14, 15:42   

Ceny na twojej stronie to jakaś totalna masakra - powinny być o około 1000zł niższe. Włóż trochę pracy w stronę - niech wygląda profesjonalnie, to i klientów będziesz miał "lepszych" i ceny wyższe nie będą nikogo dziwić. Bo sprzęt jak widzę mam porządny i jeśli z prowadzeniem też sobie radzisz to ceny są meganiskie i uwierz mi, sporo klientów do ciebie nie dzwoni, bo ceny są za niskie...

www.djdowynajecia.pl

buli 

Wysłany: 2014-05-14, 21:27   

Kolego zamieszkaj w moim rejonie szybko zmienisz zdanie a sprzet już nie aktualny w chwili obecnej jest jeszcze lepszy ale to niestety nie ma przłożenia na ilość klientów mój rynek ma nieco inne zasady niz rynek małopilski czy mazowiecki u mnie króluja kapele w składzie parapet i nie podpieta gitara

[ Dodano: 2014-05-14, 21:31 ]
jegomosc napisał/a:
Ceny na twojej stronie to jakaś totalna masakra - powinny być o około 1000zł niższe

Nie kumam
jegomosc napisał/a:
Włóż trochę pracy w stronę - niech wygląda profesjonalnie

Jest dokładnie taka jaką chcę żeby była nie mam zamiaru płacić tysięcy za zrobienie strony sam sobie robię i według mnie jest ok bo jest duzo o wiel gorszych

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-05-14, 22:43   

Przepraszam - przejęzyczenie. Ceny powinny być o 1000zł wyższe.

Jako, że jestem DJem patrząc na twój arsenał... bardzo zazdroszczę. Chciałbym mieć chociaż połowę tych zabawek. Ale dam ci dobrą radę - marketing jest cholernie ważny w tej branży... zresztą jak w każdej innej. Na twojej stronie wita nas tekst napisany czcionką... w której nie ma "ę" czy "ż" i wygląda to bardzo niedbale. Uwierz mi - nie mam żadnego interesu w tym, żebyś wyglądał w sieci lepiej. Po prostu życzliwie mówię ci, że takim "bałaganem" komunikujesz, że jesteś "bałaganiarzem"... a przecież nim nie jesteś prawda?

Mówisz "w moim regionie takie ceny". W zeszły piątek grałem w Gdyni, w sobotę w okolicach Warszawy. W tym roku mam w kalendarzu m.in. Koszalin, Kielce, Częstochowę czy Kraków. Za rok mam wyjazd do Augustowa (co dla mnie oznacza wyskok na 700km i przy okazji małe wakacje na mazurach). Każdy z tych wyjazdów to niezła stawka + zwrot za dojazd i hotel (a dalsze wyjazdy to co najmniej dwa noclegi). Dlaczego się ograniczasz do swojego rejonu jeśli jest on "taki sobie"? Masz dobry sprzęt, doświadczenie i pewnie niemałe umiejętności - marnujesz się:)

www.djdowynajecia.pl

buli 

Wysłany: 2014-05-15, 06:11   

Nie ograniczam sie absolutnie do swojego regionu , co do zleceń to szału nie ma ale i płakac nie ma powodu .Dalsze wyjazdy mnie nie interesują ze względu na prace , bo oprócz grania pracuje na etacie i mam wolne od piątku od piętnastej ale w poniedziałek muszę w pracy się meldować .Twoje rady cenne i dziękuję literówki na stronie staram się wyłapywać i poprawiać ale robie to z " doskoku" a czasem czytam tekst kilka razy i coś znajdę dopiero na końcu ale tak to już jest jak człowiek sam musi robić sobie stronkę

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-05-15, 10:58   

ja bym to podsumował tak:

w tych czasach nie ma miejsca na bycie średnim w swej kategorii - można być najlepszym albo najtańszym

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-05-15, 11:02   

jon-x, Tylko jak można być lepszym od kogoś Y kto w branży działa X lat?
I to wszędzie czy w pro audio, czy braży buliego. Ja już dawno swoje poglądy na ten temat zrewidowałem, i jak na razie mi się nie śpieszy by inwestować i wchodzić na rynek, bo nie ma po co.

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Wysłany: 2014-05-15, 11:23   

bartek3033, w czasach wszechobecnej bylejakości i taniości jest nisza (powiększająca się) ludzi którzy szukają solidnych partnerów do współprac. Takich o których nie trzeba się bać, pilnować ich i sprawdzać. Można i da się wtedy idzie się 1x albo 2x w tygodnia na joba zamiast zapie*** 5 za sumarycznie tą samą kasę. Szacunek do usługodawcy jest współmierny do wymagań i to jest to.

Odpowiedz do tematu