Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Imprezy firmowe itp.
beret 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2012-10-12, 20:11   Imprezy firmowe itp.

Mam od kilku lat dobry zespół. 5 osób, muza w 100% na żywca... Na dzień dzisiejszy w sezonie mamy sporo roboty, ale niedługo ten sezon się kończy. W listopadzie już tylko jedno wesele, potem sylwester, bal ostatkowy w karnawale i do kwietnia cisza...
Z tego co się orientuję to właśnie w karnawale się odbywa większość imprez firmowych itp. Moje pytanie jak się tam dostać? Bo chyba takie firmy nie szukają zespołów w necie? Proszę o jakieś podpowiedzi.. Dodam, że mieszkam w małym mieście, ale niedaleko jest już duża Łódź i być może duże możliwości w tym temacie, tylko jak to ugryźć?

Tomato 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: takie że włosy stają dęba
Oświetlenie: Spalone.
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-12, 20:26   Re: Imprezy firmowe itp.

beret napisał/a:

Z tego co się orientuję to właśnie w karnawale się odbywa większość imprez firmowych itp.

:shock: Chyba u Ciebie w regionie.U nas na południu jest wręcz przeciwnie.

beret napisał/a:

Moje pytanie jak się tam dostać? Bo chyba takie firmy nie szukają zespołów w necie? Proszę o jakieś podpowiedzi..

Powiem Ci jak to jest u nas.Ja ze znajomym mamy spółę z kilkunastoma ośrodkami wypoczynkowymi i z dwoma agencjami turystycznymi.
To oni nam płacą a nie firmy.Oczywiście stawki dla nich mniejsze ale dobry rydz niż nic.Wyszło nam we wrześniu po cztery imprezy tygodniowo na łepka.
Co jest niezłym rezultatem.Aaa i mówię tu o DJce.
Ale tak samo to się odbywa z zespołami.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2012-10-12, 20:43   

Dokładnie Znajomości układziki itp U mnie wiedza na przykład że mam nagłośnienie więc często odbieram telefon z pytaniem czy tez zespół mam. I tak się to kręci
Ostatnio zmieniony przez kardal 2012-10-12, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

mimax 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: PoLaUdIo
Wysłany: 2012-10-12, 21:37   Re: Imprezy firmowe itp.

beret napisał/a:

Z tego co się orientuję to właśnie w karnawale się odbywa większość imprez firmowych itp.

u nas na poludniu to najwiecej firmowek to kwiecien, maj a pozniej to pazdziernik i grudzien

jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-12, 22:32   

firmowki jak jeszcze byly to glownie na tygodniu i jesienia / wiosna po karnawale

beret 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2012-10-12, 22:52   

Z tymi firmówkami zimą to takie moje domysły tylko, być może się mylę... No dobra to co robicie zimą? Wiadomo, że są jeszcze studniówki, ale tutaj problem jest bardziej złożony, czyli kasa. Jest pełno mniejszych-tańszych zespołów które nas przebijają ceną. Zainteresowanie w sensie zapytań jest sporo a studniówki jak na razie żadnej, choć i tak staram się wołać mniej niż za wesele.
No i właśnie-znajomości, nie mam ich... Młody zespół, ja tez jeszcze nie stary :razz: to i wpływowych znajomych brak..

mimax 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2012-10-12, 23:00   

u nas studniowka od 800 do 2K pln wiec wtedy mam sezon wakacyjny :) ( dodam ze 2K bierze najpopularniejszy dj u nas w regionie)

beret 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2012-10-12, 23:44   

No to wyobraź sobie, że rok temu przegrałem przez cenę z konkurencją, która wzięła za dwa dni studniówki 2400zł i niestety nie był to DJ tylko czteroosobowy zespół! I jak tu się przebić???
Jest jeszcze jedna opcja. Takie nazwijmy do dancingi przeplatane z Dj-em właśnie. Gracie takie imprezy? Jak to cenić? Stawka raczej za godzinę niż za całość?
Ostatnio zmieniony przez beret 2012-10-12, 23:45, w całości zmieniany 2 razy  

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-13, 12:17   

A może warto w tym czasie spróbować samemu jakieś party zorganizować? W końcu to karnawał...

www.djdowynajecia.pl

tjakuszewicz 
Realizator FOH

Nagłośnienie: 4 kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-14, 06:51   

beret napisał/a:
No to wyobraź sobie, że rok temu przegrałem przez cenę z konkurencją, która wzięła za dwa dni studniówki 2400zł i niestety nie był to DJ tylko czteroosobowy zespół! I jak tu się przebić???

Odpuścić sobie pierdoły (studniówki) a skupić się na konkretach. Ja tylko przez jeden rok walczyłem, żeby "zdobyć" jakąś studniówkę. Jak zobaczyłem jakimi prawami się to rządzi - odpuściłem sobie. Konkurencja spora, kasa mała, wymagania ogromne...

jegomosc napisał/a:
A może warto w tym czasie spróbować samemu jakieś party zorganizować? W końcu to karnawał...

Kolega pyta jak dodatkowo zarobić a nie jak wydać pieniądze... Organizacja przypupajki przez zwykłego śmiertelnika mało kiedy oznacza zarobek.

beret 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2012-10-14, 15:52   

Miałem kiedyś pomysł żeby zorganizować taki bal, ale faktycznie wychodziło na to , że zarobku na tym nie ma co szukać.
Czyli wychodzi na to, że będzie bryndza... :evil:

buli 
Stagehand - to brzmi dumnie

Wysłany: 2012-10-17, 16:01   

Z zarobkiem jak z życiem , są klienci że bierze sie dobrą kasę i sa tacy że wiesz że jak nie zejdziesz z ceny to albo znajdą kogoś innego albo zagra im kuzyn na soniaczu obie opcje =zero kasy dla ciebie.U mnie w sumie szału nie ma ale i tragicznie nie jest mam w grudniu dwa wesele w sumie niskobudżetowe ale lepszy wróbel w garści.........Umowy na 2013 też już są więc jakaś nadzieja że nie będzie żle juz jest.Generalnie zima i poczatek roku to susza i tak jest od lat a to co sie trafi to jest na przetrwanie bo wybierać raczej nie ma w czym

Tomato 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-17, 16:32   

buli napisał/a:
Z zarobkiem jak z życiem , są klienci że bierze sie dobrą kasę i sa tacy że wiesz że jak nie zejdziesz z ceny to albo znajdą kogoś innego albo zagra im kuzyn na soniaczu obie opcje =zero kasy dla ciebie.

Przykład z dzisiaj.Dzwoni Pan o imprezę na sobotę.
Grania sześć godzin i dojazd tam i z powrotem 60kilosów.
Mówię gościowi 420zł netto.A ten że dużo.I proponuje mi 350zł bo to pierwsza moja impreza u niego i takie tam bzdety.
Myślę sobie niech mu będzie,pojadę pokaże się z lepszej strony a ten że jeszcze oddzwoni i potwierdzi.Mówię oki.
Oddzwania za kilka minut i mówi że już nie aktualne bo znalazł sobie kogoś kto zagra za 250zł :razz:
Ja się pytam jak w tym kraju q... żyć :?:
Ostatnio zmieniony przez Tomato 2012-10-17, 16:34, w całości zmieniany 2 razy  

witia 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2012-10-17, 18:58   

Każdy z nas przynajmniej raz spotkał takiego "Pana". Z takimi baranami nawet nie dyskutuję. Od razu trafiają na "czarną listę". Nie będę się rozpisywał. Było już wiele na ten temat na forum.

kardal 

Wysłany: 2012-10-17, 19:32   

Szkoda targać graty za mniej niż "pińć stówek na łape" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

flash 
Otwieram już kejsy

Nagłośnienie: polaudio a nie zabawka
Oświetlenie: beam
Wysłany: 2012-10-17, 20:13   

ale baranów w polsce wyjątkowo dużo jest

Tomato 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-17, 20:48   

kardal napisał/a:
Szkoda targać graty za mniej niż "pińć stówek na łape" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Za 600złociszy to u nas zespoły w trzy osobowym składzie grają od 19 do 1 w nocy.
Tak jest rynek s.....y.Ech...szkoda gadać.

kardal 

Wysłany: 2012-10-17, 20:56   

Ja poniżej takiej stawki nie wyciągam gratów (w okrojonym secie) nie wyciągam. Nie kalkuluje się

mimax 
Asystent FOH/MON

Wysłany: 2012-10-17, 22:12   

za minimum "pincet" netto to ja daje 2 yamahy msr400 i 8 par 56 halogen
Ostatnio zmieniony przez mimax 2012-10-18, 01:56, w całości zmieniany 2 razy  

lodzio 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: FOH 7,2kW; MONITOR 10,8kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 09:03   

Ale wróćmy do tematu...
Skąd znaleźć klienta na imprezę firmową.
Tutaj świat się rządzi innymi prawami.
Z doświadczenia wiem, że jak jesteś młody w branży ( jak ja - dopiero 6 lat ) i nie jesteś z Warszawy to trudno ci będzie bezpośrednio dotrzeć do klienta który chce zrobić taką imprezę.
Ja jak na razie kilka firmówek zrobiłem, ale to tylko dlatego że poznałem osoby z firm które od dawna obsługują takie imprezy od strony organizacyjnej i dzwonią po graty do mnie.
Ostatnio na przykład była do zrobienia mini sztuka ( jakaś konferencja w hali namiotowej 10x10 ). Miałem dać 8 parów diodowych i 2 pary 64 bez filtra.
Zrobiłem swoje jak należy i po robocie. Co prawda kasa niewielka, ale pojechałem sam, autem osobowym i rozkładania / składania miałem może ze 30 minut. Kilka dni później wpadła mi od tego samego klienta sztuka już akuratnia na moje możliwości w filharmonii. Sztuka raczej nie będzie skomplikowana a kasa taka jak w lato na plenerze...
Nadmienię, że klient przyszedł do mnie bo zostałem polecony przez kolegę gitarzystę dla którego trochę imprez robię w klubach.
I tak oto dochodzimy do wniosku, że jeśli nie mieszkasz w wawie ( kontakt bezpośredni jest utrudniony ) to po prostu musisz robić swoje, starać się zachęcać obecnych klientów do polecania twoich usług, a ci którzy cię polecają powinni wiedzieć przy następnej sztuce jest taniej obsługa po cię gdzieś tam wcisnęli ( nawet parę złotych ale zawsze taniej - liczy się gest ).
http://www.art-tech.net.pl

Odpowiedz do tematu