Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Imprezy firmowe itp.
jon-x 
ESTRADOWIEC

Nagłośnienie: hk linear5, smart
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 10:25   

Wszystko sprowadza się do tego że trzeba robić swoje i robić to dobrze.

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 10:55   

Dokładnie tak - przecież chyba każdy z nas wie, że najwięcej klientów to ci którzy przypadkiem nas słyszeli na imprezie swoich znajomych, albo słyszeli o nas od znajomych. W każdym razie u mnie tak jest, że działa to na zasadzie kuli śniegowej.

A co do ceny, to ja staram się nie odpowiadać na bezpośrednio postawione pytanie "za ile pan gra" tylko na początek wypytać się o imprezę, później opowiedzieć trochę o sobie i tym co oferuję, a później dopiero powiem ile bym chciał. Dzięki temu, tak mi się wydaje, jak ktoś dzwoni do kogoś tańszego to przy okazji widzi, że nie tylko ceną się różnimy.

www.djdowynajecia.pl

lodzio 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: FOH 7,2kW; MONITOR 10,8kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 11:29   

jegomosc napisał/a:
Dokładnie tak - przecież chyba każdy z nas wie, że najwięcej klientów to ci którzy przypadkiem nas słyszeli na imprezie swoich znajomych, albo słyszeli o nas od znajomych. W każdym razie u mnie tak jest, że działa to na zasadzie kuli śniegowej.

A co do ceny, to ja staram się nie odpowiadać na bezpośrednio postawione pytanie "za ile pan gra" tylko na początek wypytać się o imprezę, później opowiedzieć trochę o sobie i tym co oferuję, a później dopiero powiem ile bym chciał. Dzięki temu, tak mi się wydaje, jak ktoś dzwoni do kogoś tańszego to przy okazji widzi, że nie tylko ceną się różnimy.

Tylko, że u mnie na przykład sporo klientów jest takich:
Mamy imprezę do zrobienia. Za ile pan ją nagłośni ( oświetli itp ).
A jaki gra zespół?
np. Wilki
Aha, to będę potrzebował rider techniczny żeby dowiedzieć się jaki sprzęt jest potrzebny.
Dobra to ja panu podeślę

I koniec rozmowy i klienta...
http://www.art-tech.net.pl

jegomosc 
To ja skoczę po piwo i kebab

Nagłośnienie: Proel Flash PRO
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 15:21   

No tym polega zabawa, co by kilka takich spieprzonych rozmów przeanalizować i później unikać błędów:) Ja mając pełną świadomość tego, że nie jestem najtańszy w okolicy, a jestem w swojej ocenie całkiem niezły, to nie mogę skończyć rozmowy na podaniu tylko kwoty, a wiem, że jeśli ktoś o nią pyta to po otrzymaniu tej odpowiedzi grzecznie odłoży słuchawkę, zadzwoni do kilku konkurentów i wybierze być może kogoś tańszego. Jeśli akurat dzwoni ktoś, kto gdzieś zobaczył moją ulotkę/ogłoszenie to zakładam, że nic o mnie nie wie... więc trzeba mu zanim zaspokoi się jego ciekawość "cenową" sprzedać się odpowiednio.

Ludzie są z reguły leniwi i wolą porównywać oferty pod kątem tylko ceny - a jak takiemu namieszasz w głowie mówiąc o sprzęcie, światłach, dodatkowych atrakcjach, swoim doświadczeniu itp. to są szanse, że zacznie cię porównywać z innymi patrząc na te zmienne i uzna, że woli zapłacić kilka stówek więcej za jakość:)

[ Dodano: 2012-10-18, 15:26 ]
Swoją drogą nie znam się na nagłaśnianiu gwiazd, ale zakładam że wiesz mniej więcej co w takim riderze może się znajdować więc możesz sobie wstępnie skalkulować czy podołasz. Z doświadczenia wiem, że ludzie szukają "profesjonalistów" i na takiego musisz... no chociaż wyglądać:)

www.djdowynajecia.pl

lodzio 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: FOH 7,2kW; MONITOR 10,8kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2012-10-18, 16:38   

jegomosc napisał/a:

[ Dodano: 2012-10-18, 15:26 ]
Swoją drogą nie znam się na nagłaśnianiu gwiazd, ale zakładam że wiesz mniej więcej co w takim riderze może się znajdować więc możesz sobie wstępnie skalkulować czy podołasz. Z doświadczenia wiem, że ludzie szukają "profesjonalistów" i na takiego musisz... no chociaż wyglądać:)

Rider masz co raz nowy i zaktualizowany wiec nie ma co gdybać i wróżyć z fusów. Jak papieru nie masz i podasz cenę, a później się okazuje że absolutnie w tym miejscu wchodzi w grę tylko Meyer Milo albo inne K1 to co wtedy zrobisz ?
Takie podawanie cen z powietrza też już przerobiłem i co prawda sztuki robiłem, ale kasy z tego wiele nie zostawało po uwzględnieniu dodatkowych wytycznych po wizji lokalnej w miejscu imprezy.

A i przykład najświeższy.
Kult...
Zawsze mieli świetlika który jak była mniejsza knajpa to dowoził od siebie głowy, a sterownik miał zawsze swój.
Cena oczywiście klientowi podana z uwzględnieniem tego faktu, a tu nagle zonk bo tydzień przed imprezą wychodzi na jaw że jest nowy świetlik i nie ma stołu, nie dowozi głów itp.
Całe szczęście temat jest ogarnięty, ale gdyby ktoś się uparł to sztuki nie ma...
http://www.art-tech.net.pl
Ostatnio zmieniony przez lodzio 2012-10-18, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu